Home » Quote » Siiski siiski keskaegne Rooma.

Ulve Roomas

Tere tulemast minu kodulehele!

Siiski siiski keskaegne Rooma.

 

 

Kiirusta aeglaselt

Kiirusta Aeglaselt

Sõites ringi Itaalia erinevates väikelinnades , eriti Toscanas , näete hulgalilselt linnakesi, kus on imehästi säilinud keskaegsed tornelamud. Olen alati rääkinud, et Rooma linna keskaeg ei ole meile jätnud suuremat sorti mälestusi kuid olgem tähelepanelikud!

Torre della Scimima

Torre Della Scimmia

Neljas päev Roomas võiks huvilistele olla peidetud sümbolite avastuspäevaks..nii ka keskaegsed tornid, mida kindlasti keegi ei märka esmasel linnaga tutvumisel. Keskaegseid tornelamuid on Roomas olnud c.a. 200 , millistest praegu on alles c.a. 30. úks kuulsamaid on Portoghese tánaval Piazza Navona taga ja see on Torre della Scimmia  ,mis on oma legendiga surematuks on kirjutatud ameerika romaanikirjaniku Nathaniel Hawthorne poolt oma reisikirjades Itaaliasse ning romaanis “Marmorist Faun.”
Legend räägib peremehe ahvist, kes ühel päeval oli torni tippu viinud tema poja. Inimesed tänaval olevat palvetanud lõpmatult, et ahv lapse tagasi annaks, kuid ei midagi. Peremees tulles koju ja olukorda nähes, vilistas korra, nagu ta kombeks oli oma ahvi kutsuda ja ennáe…tõigi loomake lapse tagasi. Küll aga rahva palvete austuseks lasi mees torni tippu panna lambikese Madonna auks, mis siiani kustumatult helgib.

Hoolikalt vaadates leiame hilisemate hoonetega kokku kasvanud teisigi torne, mis omal ajal tegid Roomast nn .okkalise linna.

Jaga

Widgetized Section

Go to Admin » appearance » Widgets » and move a widget into Advertise Widget Zone