Home » Reisid Itaalias » Apuulia, kui mineviku puutumatu paradiis

Ulve Roomas

Tere tulemast minu kodulehele!

Apuulia, kui mineviku puutumatu paradiis

”See paik on loodud enne paradiisi” ..Mark Twain

Hinda saavad

  • Kõik programmis näidatud visiidid, sissepääsupiletid, söögid.
  • Bussi ja giidi eestikeelne teenus
  • Majutused hommikusöökidega
  • Soovijatele lisatasu eest 38,00€ laevasõit rannikul

Lennuinfo….

1 päev  SAABUMINE APUULIASSE. 

Apuulia

Apuulia

Pärast maandumist sõidame avastama Bari linna, alustame seda kuulsast teatrist Petruzzelli. See on barilastele väga südamelähedane ja suure tähendusega kultuuritempel, millel on kaks elu ja kaks lugu, sellest kõigest saame lähemalt teada ekskursiooni käigus teatrisse. Edasi jalutame vanalinna, kus  külastame San Nicola basiilikat. Pühaku säilmete Barisse saabumise lugu ja pühaku tähtsus barilaste jaoks on kahtlemata nende elu üks olulisem osa.
Polignano al Mare

Polignano al Mare

 
 
Teel ööbimiskohta teeme veel väikese peatuse Poligano al Mare mereäärses borgos, kus terrassidelt avanevad kaunid vaated merele ja majad on ehitatud kaljunukkidele justkui valvetornid. Sõidame ranniku äärde Monopoli linna lähedal asuvasse ööbimiskohta masseriasse. See on tüüpiline  Apuulia masseria hubase aiakese ja basseiniga, ümbritsetuna maalilisest loodusest. Kõik toad on erinevad ja mugavalt sisustatud. Õhtu lõpetab hõrkude maitsetega õhtusöök (joogid ei sisaldu hinnas.)
 
 2 päev  NORMANNID, RÜÜTLID, TRANI JA CASTELLID.

Pärast hommikusööki on meie tänane esimene ekskursioon Tranisse, mis on olnud Apuulia kõige tähtsam sadamalinn ja kus omal ajal leidsid enesele pikema

Castel del Monte

Castel del Monte

asupaiga ka Templirüütlite Ordu liikmed. Ordu kunagine kohalolek ja mõju on Tranis tunda tänaseni. Tutvume Itaalia ühe kaunima katedraaliga ja ka ordurüütlite Ognisanti kirikuga. Edasi Tranist suundume normannide kaugesse keskaega Castel Del Montesse. Lõunatame kohalike poolt paljukiidetud ”Ai Pilieri dei Bagnolis”. Pärast kehakinnitust läheme kastelliga lähemalt tutvuma. Kastelle ja kindluseid on Puglias sadu, enamasti on kõik väga hästi säilinud. Castel Del Monte on tuntud seetõttu, et selle funktsioon on ajaloolastel siiani lahendamata. Maa ja taeva ühenduse sümbol, tervise paradiis, mille arhitektuur on baseerumas numbril 8. On see kindlus – või on see saun…?

Hinnas hommiku ja lõunasöök ning sissepääsutasud

3.päev   APUULIA KAUNIMAD VÄIKELINNAD

Alberobello

Alberobello

Hommikupoole külastame kuulsaid Castellani koopaid, kus 1, 5 km pikkune eksursioon maa all viib meid Euroopa kaunimkas koopaks kuulutatud grotta Bianca juurde. Päeva  UNESCO nimekirja kantud  Alberobello linnakes, mis kuulub Itaalia kaunimate borgode hulka. Siinsed elamud on kohalikule piirkonnale tüüpilised trullid. Alustame oma külaskäiku Aia Piccola elamurajoonist, teeme peatuse vaateplatvormil trullidele ja edasi siirdume linna keskusesse Monti rajooni. Monti on tuntud seetõttu, et siin asub hulgaliselt käsitöö poekesi kohaliku kaubaga. Soovijad saavad teha sisseoste. Lõunasöök Alberobellos omal käel. Jätkame oma päeva. Cisterninos. Imeline linnake on tüüpiline Puglia regioonile. Siinne klassikaline ”spontaanne arhitektuur” on kujundanud pisikesi tänavaid, koduõuesid, treppe ja üldist pilti.  Kindlasti leiame ka mõne avatud fornelli, et lasta endale sobiva tüki liha grillida, sest see  on Cisterninos traditsiooniks kujunenud.  

Hinnas hommikusöök ning ekskursioonid ja Castellana Grotta sissepääsu piletid

Matera

Matera

 

 4 päev KOOPALINN MATERA

Täna külastame piirkonna kõige erilisemat linna Materat, mis asub veidi Apuulia piirist väljas, kuid mille külastamine on eriline elamus.

Kaljusesse pinnasesse ehitatud elamud on olnud kodudeks veel 60 aastat tagasi. Tänapäeval on suur osa linnast justkui muuseum, kus on vändatud mitmeid filme ja kus restaureeritud koobastesse on ehitatud hotelle ja restorane. Meie lõunsöök on just ühes sellises tavernas, pärast ringkäiku müstilises 2019 aasta Euroopa kultuuripealinnaks nimetatud Matera ajaloolises keskuses.

Hinnas hommiku- ja õhtusöök ning Matera koobaselamu ja kaljukiriku sissepääsud

5.päev OLIIVISALUD, RAHVUSÕHTU, VEINID SALENTOS. 

sajndivanused oliivipuud

sajandivanused oliivipuud

Täna tutvume Apuulia oliivisaludega. Sõidame Masseria Brancatisse, kus asuvad sajanditevanused oliivipuud. Saame lähemalt teada piirkonna elanike põhitegevusest, milleks on oliiviõli tootmine. Tutvume erinevate õlidega, degusteerimise käigus õpetab peremees, kuidas eristada head oliiviõli halvemast. Edasi sõidame lähedalasuvasse Ostuni linna, mida nimetatakse ka Valgeks Linnaks. Ostuni on normannide privaatlinn, kus on Apuuliale väga iseloomulik terrassiarhitektuur. Kohalikus arheoloogiamuuseumis saame näha väidetavalt maailma vanimat ema, kelle vanuseks loetakse 28 tuhat aastat. Valges linnas teeme lõunapausi, pärast mida sõidame Lecce linna, mida hellitavalt kutsutakse ”baroki sinjooraks”.

pizzica

pizzica

See tänapäeva mõistes väike linn oli väga oluline roomlaste jaoks, kes jätsid Leccesse amfiteatri ja vanad teed. Külastame linna ajaloolist keskust, Püha Risti Basiilikat, Katedraali ja tutvume Lecce kiviga, millest linn on ehitatud. Edasi suundume mere poole, oma majutusse , mis ka sel korral on masseria, aga tunduvalt maalähedasem  ning seega hoopis teses stiilis. 

Pärast tubade kättesaamist ja väikest puhkust sukeldume vanade traditsioonide , grumee ning folkloori maailma.

Õhtu teevad eriti lustlikuks kohalikud muusikud ja pizzica . Pizzica on müütiliste sugemetega rahvuslik tants. Ilma seda nägemata ning sellest teadmata ei saa Pugliast lahkuda. Loomulikult saame seda soovi korral ise tantsida!

Hinnas hommiku- ja õhtusöök  ning õlide degusteerimine ja rahvusõhtu muusikud

 6.päev. APUULIA RANNIK, OTRANTO KALURIKÜLA JA SISEMAA VÕLUD 

Apuulia rannajoon

Pärast hommikusööki sõidame mere äärde . Soovijatel võimalus teha pooleteisttunnine paadisõit rannikul, vaadates lähemalt erinevaid koopaid ja läbipaistva veega randasi. Ujumisõvimalus pardalt.( lisatasu eest) Kes paadiretke teha ei soovi, saab olla seni rannas.  Koos sõidame edasi Otrantosse, mis kalurite rannikulinnana on Itaalia kaunimate borgode nimekirja kantud. Tegemist on Puglia piirkonnale omase vanalinnaga, kus on kitsaste ja keeruliste tänavate labürint ning väljakud. Siinse katedraali põrand on kaetud fantastiliste mosaiikidega, millega tutvumine on Otrantos möödapääsmatu. Linnas on 15. sajandist pärit Aragonide kindlus, mis on eriliselt hästi säilinud. 

valged linnad

Tüüpilised Apuulia valged linnad

Vaba aeg Otrantos kergeks kehakinnituseks, jalutuskäiguks ja shoppinguks.  Edasi suundume lähedalasuvale arheoloogia-alale vaatama Salento dolmeneid ja menhire. Ajaloolased ei ole suutnud kindlaks teha, kes ja millal täpselt need ehitised on ehitanud. Arheoloogide avastused on tõestanud, et elukeskond on siin olnud juba ca 5 000 a. e.m.a. Reisi lõpetame sügaval sisemaal, kus on võluv maastik ja ehe igapäevaelu ning atmosfäär. Õhtusöögi sööme Salento vanimas masserias “Le Stanzie” (hinnas söögid ja veinid).

Hinnas hommiku- ja õhtusöök

 7 päev  TAGASISÕIT EESTISSE

Pärast hommikusööki sõidame lennujaama, kus jätan teiega hüvasti  ja Itaaliaga koos jään teid ootama järgmistesse sihtkohtadesse.

 

 

 

Jaga

3 Responses to Apuulia, kui mineviku puutumatu paradiis

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Widgetized Section

Go to Admin » appearance » Widgets » and move a widget into Advertise Widget Zone