Esilehele » Reisid Itaalias » Sokolaadifestivalile Itaalias 21 oktoober – 25 oktoober 2019

Ulve Roomas

Tere tulemast minu kodulehele!

Sokolaadifestivalile Itaalias 21 oktoober – 25 oktoober 2019

 Rahvusvaheline Sokolaadifestival Perugias  ja Umbria maakonna sulnid väikelinnad.

21 oktoober kuni 25 oktoober 2019

Itaalia Eesti Assotsatsiooni erireis Umbriasse. 

Kiirusta Aeglaselt

Kiirusta Aeglaselt

“Sokolaad on Jumala vigade parandus pärast seda,

kui ta oli välja mütelnud Brüsseli kapsad”

  •  ……….. Sügisene Umbria…., kui valmis on värske vein ja laagerdunud on maailma parimad salaamid ning singid, kui soe päike suvekuumuse järgselt veel maastikku värvides peegeldub ja mõnus grilliõhtu ei ole häiriitud tüütavatest sääskedest. Just selline Umbria ootab teid avastama slow rütmis oma legende ja tänapäeva.  

Sisaldab

  •  5 päeva bussi ja giiditeenust
  • majutused agriturismis “La Maesta” ja “Nerola Castell” 
  •  hommikusöögid ja 4 õhtusööki
  • progammis nimetatud kõikide visiitide sissepääsutasud.

1 päev 21 oktoober   TERETULEMAST UMBRIASSE

Umbria

Umbria

Saabumine Itaaliasse. Ootan teid lennujaamas ja alustame sõitu Umbirasse.  Õhtuks jõuame majutusse .Linnakärast eemal ja  Umbria avastamiseks logistiliselt suurepärane asukoht.  0 km restorani tervislikud toidud.

Siin teeme ka esimese tutvuse piirkonna delikatesssidega, sest armastus käib ikka kõhtu kaudu!!

Tervitusaperatiiv ja õhtusöök Benvenuti in Umbria. !

Hinnas : tervitusvastuvõtt Umbrasse ja õhtusöök ( vesi ja vein hinnas)

2 päev    22 oktoober PÜHAKUTE OREOOL ,UMBRIA KUULUS SAGRANTINO VEIN JA GURMEEÕHTUSÖÖK

Pärast hommikusööki  sõidame pühak Franciscuse linna Assisisse ja teeme visiidi San Franciscuse basiilikasse 13 sajandist. Gootistiilis kultushoone koosneb kahest kirikust milliste fresode tsüklid on temast kunstiajaloos teinud maailmakuulsa katedraali. Linn ise on mitmete ajalooliste etappide tunnistaja oma hasti säilinud linnamüüri ja erinevate hoonetega. Selle paremaks adumiseks tõuseme ka suure kindluse juurde. Vaba aeg linnakese erinevates butiikides meelpärase ostmiseks.  Kege lõuna omal käel ja edasi külastame Umbria veinipiirkonna keskust Montefalco.  Iidne linnake on kuulumas ka Itaalia ilusamate väikelinnade nimestikku.   Teeme tutvust kohalikke veinidega  ja  peatume pühade allikate juures Clitunnos.

Õhtusöögiks on täna aga gurmee elamused trühvlimaailmast Tenutas San Pietro a Pettone.

Hinnas; Hommiku ja õhtusöök ( vein ja vesi hinnas

 

 

 

 

3 päev 23 oktoober kolmapäev SOKOLAADIFESTIVAL JA UMBRIA PEALINN PERUGIA

26 korda toimub Perugias suur rahvusvaheline sokolaadi festival. Kogu kakao ja sokolaadi kulutuur avaneb teile Umbria pealinna tänavatel läbi muusika, degustasioonide, perfomancite ja erinevate stendide, pidustus üle linna on ootamas enda juurde igal aastal järjest rohkem huvilisi üle maailma.

Pärast hommikusööki sõidame Umbria pealinna Perugiasse. Kesk –ja

Perugia peaväljak

Perugia peaväljak

renessansiaja kooslusena pakub Perugia  oma kirikute ja väljakutega muljetavaldavat vaatepilti. Külastame lisks priorite saalile ka imelist 6 sajandi San Pietro  kirikut, mida peetakse linna suuruselt teiseks kunstimuuseumiks ja kus näeme ka maailma suurimat maali . Teeme visiidi soovijatega ka saladuslikku paganate templisse, mis pühendatud hiljem peaingel Miikaelile

Kultuurikants ja kuulus ülikooli linn Perugia on  paik, kus toodetakse Itaalia maiustusi “Perugina” sokolaadi ja komme ning nendele ongi pühendatud iga aastane sokolaadi festival  .

Aega nautlemiseks erienevate müügilettide vahel, sokolaadi söömiseks ja ostmiseks jääb piisavalt

Õhtusöögi eel teeme oma majutuse superkoka juhtimise all lähemalt tutvust Itaalia köögi põhialustega. Pasta valmistamise kursus kõigile.!

Hinnas: hommiku ja õhtusöök ( vein ja vesi hinnas) ja pasta valmistamise kursus

 

4 päev. 24 oktoober. UMBRIA ABORIGEENID, LANGOBARDOORIUM JA LOODUSPARK.

Pärast hommikusööki sõidame Spoletosse mis on maailmakuulsate muusikafestivalide toimumise koht. Langobardide pealinnast on  kirjutanud oode nii Goethe kui Michelangelo.

Alustame oma ringkäiku Rocca Albornozianast. Käime 82 meetri kõrgusel oleva Ponte delle Torri juures millel Inglise kunstnik Turner maalis oma tippteose ja et emotsioon oleks täiuslik,  teeme tiiru ka ümber Rocca kus linnale ja seda ümbritsevale maastikule avaneb ulatuslik panoraamvaade. Laskudes all linna näeme rooma aegset amfiteatrit ja Drususe kaart, ajaloolisi palazzosi. Jalutuskäigu lõpuks jõuame välja imelise gootistiilise  fassaadiga toomkiriku juurde. Pühakoja sisemuses on lisaks interjörile vaadata aga kindlasti maailmanimedega kunstnike – Pinturiccio ja Filippo Lippi

Duomo Spoleto

originaalloomingut .

Kivienigma lugemiseks läheb aga San Pietro romaanisiilis fassadil, mille juursest, kui ilm lubab, sõidame ka  Pühasse Metsa Lex Spolentino juurde, mis avab oma kirjades 3 saj. e.m.a. hiiete seadused  .Lõunasöök omal käel Spoletos ja edasi läheme loodusparki veekaskaadi juures Marmoresse. 165 meetri kõrguselt allavoolav Velino jõgi laskub kolmelt erinevalt tasandilt ja seda veemängu saame jälgida erinevatelt vaateplatvormidelt.Euroopa kõrgemat kaskaadi on kirjeldanud oma reisikirjades paljud Grand Touri intellektuaalid vaimusutsega.

 Castel di Tora

Castel del Tora Turano järve kaldal

Sõidame Turano järve kallast möööda oma järgmisesse majutusse Nerola castelli.  Teel peatume Castel del Toras , mis jällegi itaalia kaunimate borgode  nimestikku kantud külake on.

Õhtusöök Nerola castellis.

Hinnas: hommiku- ja  õhtusöök ( ilma veinita) ja Marmore kaskaadi sissepääs.

 

5 päev. 25 oktoober ÕLISOMELJEE SABINAS.

 

Hommikusöögi järgselt  sõidame rahvusvaheliselt tunnustatud oliiviõli someljee juurde. Tõeline gurmaan ja proffesionaal  oliivide alal ootab meid nItaalia kuulsaima oliiviõli tootmise piirkonnas Sabinas, et õpetada meile õige oliiviõli  kvaliteeti, maitset, kasutust…spetsialisti köögis teeme kõik koos ka lõuna koos veinidega pärast mida alustame juba teed otse FCO lennujaama.

Hinnas: hommikusöök ja oliiviõli tuur koos lõunaga ( vein ja vesi hinnas)

Arrivederci Italia, Umbria !

 

HUVI KORRAL PALUN VÕTKE MINUGA ÜHENDUST POSTKASTI KAUDU .

Jaga

Vasta

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*

Widgetized Section

Go to Admin » appearance » Widgets » and move a widget into Advertise Widget Zone