Home » Quote » …kõige ilusam vaade Roomale

Ulve Roomas

Tere tulemast minu kodulehele!

…kõige ilusam vaade Roomale

 

Kiirusta Aeglaselt

Kiirusta Aeglase

 

… on Gianicolo terrassilt ja annab super ülevaate  Igavesest Linnast.

Soovitan seda jalutuskäiku alustada hommikul ehk Villa Farnesinaga Trastevere linnaosas ja miks mitte , kunstihuvilistele on seal lähedal ka Galleria Corsini  või Botaanikaaed ja siis juba  edasi kõndida roomlastele armsaks saanud Fontanone juurde. See on Paulus V Borghese poolt ehitatud Traianuse aqveadukti pikenduse Grande Finale.  Nimelt uuendas Paulus V 1 sajandi aqveadukti selleks,  et Trastevere linnaossa vett tuua, kuna Traianuse kanal iseenesest oli piisav ainult Rooma veskite tóólepanekuks.  Pauluse lisatóód tóid vee lábi uuendatud kanali ka Púha Peetruse Basiilika ees olevale váljakule ja Vatikani riigi aedadesse.

Fontanone

Fontanone

Viie kaarega massiivse fassadi 6 graniitsamba hulgas on 4 vana Peetruse Basiilika omadest ja monumendi marmor on párit suures osas Nerva Foorumilt Minerva templist.  Suur bassein ehitati veidi hiljem Carlo Fontana poolt ja selle ette kujundati lai terrass, kus ikka ja jálle inimesed unistavalt Rooma panoraami jálgivad.

Samas láhedal asub ka kaunis San Pietro in Montorio kirik, mille sisehoovis on párl arhitektuuriajaloost – Bramante Tempel. Kirik on finantseeritud Ferdinando II ja Kastiilia Isabelli poolt paavst Aleksander VI Borgia valitsemise ajal ja kultushoone kloostrihoones asub tánaseni Hispaaniale kuuluv Kuninglik Akadeemia .  San Pietro in Montorio kirikusse oli maetud ka Rooma kuulsaim ”fantasm” – kaunis Beatrice Censi.

Vaade linnale on táiuslik ja seda saate imetleda ka 100 m  eemal asuvalt Gianicolo terrassilt.  Tulge siia kella 12.00 ks. sest siis saate osa ka vingest kahuripaugust -nimelt antakse iga páev kell 12 .00 siit  teada kõikidele Rooma kirikutele ja elanikele õige kellaaeg.

Tagasi tulles mäenõlvalt alla on teie pärast aga Trastevere linnaosa täis väikeseid tänavaid, kohvikuid, baare ja jõudke välja tema keskväjakuni, kus koos teid ootavad Rooma linna vanim purskkaev ja vanim ristiusu kirik Santa Maria di Trastevere.

Tagasi südalinna tulla võiks üle legendiderohke Tiberi Saare.

 

Vaata ka teisi variante Roomas avastusretke tegemiseks.

 

Panoraamvaade Gianicololt

Jaga

Widgetized Section

Go to Admin » appearance » Widgets » and move a widget into Advertise Widget Zone