Home » Quote » Rooma üks tähtsaim monumentidest on….

Ulve Roomas

Tere tulemast minu kodulehele!

Rooma üks tähtsaim monumentidest on….

Kiirusta Aeglaselt

Kiirusta Aeglaselt

.

 

 

……….. Santa Sabina kiriku uks.

See pärineb 5 sajandist m.a.j . Kunstiteos on küpressipuust ja säilinud oma algupärasel kohal suurepäraselt ajast,  kui Pietro d Iliria kiriku 2012 aastat tagasi ehitas.  Seega maailma kõige vanem eelkristlik puust skulptuuridega kaunistatud uks. . Erinevad paneelid kujutavad nii Vana kui ka Uut Testamenti ja kokku oli neid tõenäoliselt 28.  Dekoratsioonid  – viinapuu oksad ja marjakobarad on lisatud uksele hilisemal ajal.

Santa Sabina -Kristus Ristil

Santa Sabina -Kristus Ristil

18 paneelist , mis on täna näha, on ehk kõige esimesena välja tuua Kristus ristil kahe varga vahel.  Kristus on siin

kujutatud suuremana ja habemega. Stseen on maksimaalselt detailne – siin ei ole perspektiivi ja ainuke foon on kujutatud kiviseina näol. Kurioossum on see, et siin ei ole kujutatud ühtegi risti.

Santa Sabina  -Habakkuki lend

Santa Sabina -Habakkuki lend

Teine iseärasus , millele tähelepanu pöörata on ” Habakkuki lend”, kus on kujutatud suurt inglit tiibadega ( kes viis Habakkuki oma igapäeva toimetuste juurest  Danieli juurde Babülooniasse). Iseärasus siin on faktis, et ingel siin on jällegi maailma esimene ingel, kellel on tiivad.

Kolmas stseen, millel kinddlasti pikemalt peatuda on ” Punase mere läbimine”. Vaarao , kes on uppumas lainetesse omab Napoleoni pead.  Räägitakse, et 1836 aasta, hea 15

Santa Sabina - Punase mere läbimine

Santa Sabina - Punase mere läbimine

aastat pärast pransuse imperaatori surma, ukse hooldustööde meister kes vihkas Napoleoni ilmselt religioossetel põhjustel, oma tööde käigus muudab figuuri – soovides Bonapartile igavest needust

 

Santa Sabina kirik asub Aventinuse künkal. Soovin kindalsti külastada ka teiste huvtavate monumentide pärast, mis seal asuvad ja millistest saate lugeda minu kirjutises.

 

Jaga

Widgetized Section

Go to Admin » appearance » Widgets » and move a widget into Advertise Widget Zone