Home » Quote » Kirikuta väljak…uskumatu!!!

Ulve Roomas

Tere tulemast minu kodulehele!

Kirikuta väljak…uskumatu!!!

Festina Lente

Festina Lente

 

 

Tundub ehk tõesti uskumatu!.Rooma on maailma rohkemate kirikutega linn . Neid on siin c.a. 900. ja jätkub  igale poole üle linna. Ometi on üks väljak jäänud kirikust ilma. ! 

See on  Campo dei Fiori.

Nimetus tuleneb sellest, et enne tema ehitamist asus siin rohkete lilledega muruväljak.  See on olnud ka seadusuuenduste mahahõikamise ning ka karistuste täidesaatmise väljak – nii nagu enamus linnaväljakuid keskajal olid inimeste kokkusaamise kohad ja on nendeks ju jäänud tänapäevani.

Vahe lihtsalt selles, et nüüd on seaduste jaoks soojad kunsti täis palazzod ja  Campo dei Fiori on jäänud tõesti roomaste armastatuimaks kokkusaamise paigaks. Päeval laiub siin suur turg ja õhtuti istuvad kõik tavernates, ja restoranides või saavad kokku kasvõi lihtsaks aperatiiviks. Kesest väljakut asub  Giordano Bruno skulptuur.  Kuulus filosoof põletati siin tuleriidal aastal 1600.  Hiljem on talle püstitatud monument, mis aastal 1889 9 mail vabade mõtlejate ühingu liikmete poolt sisse õnnistati . Piisava ruumi saamiseks otsustati siit aga enne ära viia purskkaev, mis on täna  näha Chiesa Nuova ees . Purskkaevu nimi on “supitirin”.

Kogu loo iroonia aga seisneb faktis, et aastal 2008 teatas jesuiit Josa Gabriel Funes, kes oli nimetatud paavst Razingeri poolt Vatikani informatisooni direktoriks, et võib absoluutselt nõus olla faktiga teiste maailmade ja teiste elude eksisteerimisest ilma diskussiooni asetamata Kristuse olemasolu ning keha ülestõusmist. Aga see ju oligi see, mida väitis Girdano Bruno 400 aastat tagasi.

On enam vähem loogiline, armsad sõbrad, et sellel väljakul ei ole kirikut…. ja kui siin oleks kirik, siis ei oleks siin Giordano Bruno kuju.

Campo dei Fiori

Campo dei Fiori

.

Jaga

Widgetized Section

Go to Admin » appearance » Widgets » and move a widget into Advertise Widget Zone