Home » Reisid Itaalias » Napoli ja Ischia saar.

Ulve Roomas

Tere tulemast minu kodulehele!

Napoli ja Ischia saar.

Kaks päeva Napolit ja puhkus Ischia saarel

23 -26 juuli 2021

Grupp min 15 max 24 inimest.

  • Hind: 780,00€
  • Lennuinfo: Tallinn – Riia 5.45 – 6.35/ Riia – Napoli 7.30 – 9.35 ja Napoli – Riia 10.25 – 14.20/ Riia – Tallinn 19.00 – 19.50
Kiirusta aeglaselt.

Lahkun. Ma ei unusta iialgi via Toledot ega Napoli kavrtaleid; minu silmades , ilma igasugu võrdlusi tegemata, on see maailma ilusaim linn”. Stendhal

Napoli on Itaalia vanimatest linnadest . Ta on kirev , rikka kulutuuriga väga spetsiifiline ja omanäoline , kus kõik meist ehk muutuvad veidi napollastekski.Napoli on ka street food ja fantaasia, bel canto ja ajaloolised palazzod, esoteerika ning uskumusi täis fantasmide linn, tänaval rippuva pesu ning käratsevate aga lahkete nimestega energiline linn

  • Reisile lisab karakterit Elena Ferrante teose baasil vändatud film “Minu geniaalne sõbranna.”

1 päev: Kogunemine Tallinna lennujaamas väljuvate lendude poolel infolaua juures kell 3.45. Lennud Napolisse, Itaalia suuruselt kolmandasse linna. Lühike bussieksursioon läbi Napoli, mille kaudu muuhulgas näeme ka romaanis tuntuks saanud Lila ja Lenù kodukohta – Rione Luzzattit. Lõpetame bussitiiru Chiaia linnaosas, kus on trendikad butiigid ja rätsepatöökojad Siin asub romaanidest tuttav elegantne Piazza dei Martiri kus asus Lila kingapood.

Mere ääres vaatega Vesuuvile , sööme lõunaks UNESCO pärandisse läinud pizza ja jätkame teekonda : Antiikne roomalste kindlus Castel dell’Ovo, piazza Plebiscito, kuningapalee ning San Carlo Ooperiteater moodustavad linna poliitilise keskuse. Maitsnud kuulsat sfogliatellat suundume Umberto Galerii st rahvalinnaossa – Hispaania kvartalid ja peatume antiiksel Pignasecca turul . Piazza Dante ja Alba linnaväravgi on kuulsad nii ajalooliselt kui romaani kaudu.

2. päev:

Täna tutvume Napoli Katedraaliga ja traditsiooniderohke vanalinnaga Spaccanapoli, kus kitsastel tänavatel kauplevad ostjad-müüjad siiani , kuskil lobisetakse ja kuskil vaidlevad naabrid oma rõdudel – täpselt nii ,nagu seda kirjeldab ka Ferrante. Via Tribunalel ja San Gregorio Armenol, näete käsitööbutiike, mis napollased on kuulsaks teinud oma papjeemašee tehnikas figuuride poolest.

Ainulaadne suhe on Napolil maa alla peituvaga. Seepärast võtamegi ette  Napoli maa-aluse tuuri mille käigus külastame ka Augustuse perioodil loodud maa-alusesse akveduktivõrgustikku kuuluvaid veehoidlaid ja Nero teatri alusmüüre.

Vaba aeg nautelmiseks ja lõunatamiseks vanalinnas .Pärast lõunat külastame vanalinnas ka ülikuulsat San Severo kabelit ,Santa Chiara kloostrit ning kõikide napollastes südames olevat Gesu kirikut

Õhtusöök koos soovijatega või omal käel

3.päev:

Meie sihtpunkt – Maronti , kus poolkuu kujulises liivarannas saate ujuma minna, asub kauriküla Sant Angelo kõrval. Seal saate jalutada  või lõunatada. Soovi korral on võimalik külastada paarikümne minuti pikkuse jalutuskäigu kaugusel asuvaid Cavascura kuumaveeallikaid.

Pärast rannapuhkust sõidame Ischia Pontesse, et külastada Aragonide kindlust. Jääb aega veidi ka promeneerimiseks ja shoppinguks Ischia Portos.

Õhtuks pöördume tagasi Napolisse.

4. päev: Varahommikul transfeer lennujaama ja lennud tagasi koju.

Jaga

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Widgetized Section

Go to Admin » appearance » Widgets » and move a widget into Advertise Widget Zone