Home » Mida teha Roomas » Rooma linn 4 võí 5 päeva.

Ulve Roomas

Tere tulemast minu kodulehele!

Rooma linn 4 võí 5 päeva.

 

Arco acquario

Arco acquario

Rooma linn on kui üks suur küla, kus kõnnid ja kõnnid ja pidevalt avastad midagi uut.

Selleks aga peaks olema piisavalt julge, et liikuda iga päev erinevates paikades, kordamata monumente. Tihti käiakse ringi ainult põhikeskuses ja jõutakse ka Vatikani riiki.

Annan teile näpunäiteid, kuidas jagada oma nelja võí viie päevane kohalolek selliselt mugavaks, et näete erinevaid piirkondi ja samas omate piisavalt aega jäätist maitsta, niisama istuda, poodides shoppata . Ringkäigud ei ole sugugi pikad, kuigi tihti tundub, et linna on nii suur, et kõike siin pakutavat ei jõua läbi käia. See ei vasta absoluutselt tõele. Tuleb ainult proovida ja mitte olla käristu vaatamaks kõíke süsteemivabalt ja siis hakata ennast teistel päevadel paratamatult kordama.

Soovitan süveneda ka näituste lehel olevale nimistule, sest üks näitus mahub nendesse päevadesse igal juhul võí hoopiski mõni villa külastus?

Siin postituse allosas on ka  kaart, mille baasil jagage endale huvi pakkuvad monumendid.   Alguspunkti asetasin kergel ülesleitavale  Piazza Venezia ja siis juba neli erinevat suunda neljaks erinevaks päevaks.

Viie päevase Rooma kúlastuse puhul jõuate ka Appia Anticat avastama, keda peaks huvitama roomlaste esimese kivisillutisega tee lugu. Miks mitte võtta kaasa kerge lõuna kotis, sest pargis on võimalik ka murul einestada, kuigi teekonnal on ka baare ja kohvikuid , kus keha kinnitada.  Päeva alustuseks soovitan Caracalla Terme, mille lähedalt  Porta Capena kaudu saate juba Appiale , jätkates jalutuskäiku kuni Porta San Sebastianoni, kus asub ka huvitav Müüri Muuseum / tasuta, aga esmaspäeval suletud/ ja lõpetamiseks on hea  Caffarella pargi kaudu kodumajutusse jõudmine.  Huvitavamad katakombid külastamiseks on San Sebastiano omad. Qua Vadise kiriku juurees leiate ka infopunkti, kust  saate kaarte ja vajalikku teavet. Ümmarguse punktina eraldi on välja toodud kaardil ka Egregia allika park, kus võimalik värsket allikavett juua, piknikku pidada, restoranis süüa, tünnidest veini osta … park, kus puhata!.

Appia Antica päeva kaart.

 

 

 

 

Kui on vähegi soovi, siis võite kõndida Trasteverest  kuni Gianicolo terrassile. Mäkke tõusmiseks on ehk rohkem pingutust vaja aga väärib kindalsti  eraldi mainimist.

…… vaade Roomale Belvedere terrassilt.

 

 

  • Ekusrsiooni soovidga aga  kirjutada mulle. Koos on kindalsti kergem ja julgem ja inforikkam. Linna ringkäikude kohta  informatsiooni saate täiendavalt lugeda siit

 

Jaga

One Response to Rooma linn 4 võí 5 päeva.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Widgetized Section

Go to Admin » appearance » Widgets » and move a widget into Advertise Widget Zone