Home » Reisid Itaalias » Apuulia, kui mineviku puutumatu paradiis

Ulve Roomas

Tere tulemast minu kodulehele!

Apuulia, kui mineviku puutumatu paradiis

”See paik on loodud enne paradiisi” ..Mark Twain

Hinnas 905,00€

 • Kõik programmis näidatud visiidid, sissepääsupiletid, söögid.
 • Bussi ja giidi eestikeelne teenus
 • Majutused hommikusöökidega
 • Soovijatele lisatasu eest 68,00€ laevasõit rannikul kuni Otrantoni.

Lennuinfo….

1 päev  SAABUMINE APUULIASSE. 

Apuulia

Apuulia

Pärast maandumist sõidame avastama Bari linna, alustame seda kuulsast teatrist Petruzzelli. See on barilastele väga südamelähedane ja suure tähendusega kultuuritempel, millel on kaks elu ja kaks lugu, sellest kõigest saame lähemalt teada ekskursiooni käigus teatrisse. Edasi jalutame vanalinna, kus muuhulgas külastame San Nicola basiilikat. Pühaku säilmete Barisse saabumise lugu ja pühaku tähtsus barilaste jaoks on kahtlemata nende elu üks olulisem osa.
Polignano al Mare

Polignano al Mare

 
 
Teel ööbimiskohta teeme veel väikese peatuse Poligano al Mare mereäärses borgos, kus terrassidelt avanevad kaunid vaated merele ja majad on ehitatud kaljunukkidele justkui valvetornid. Sõidame ranniku äärde Monopoli linna lähedal asuvasse óobimiskohta Masseria Santa Teresasse. See on tüüpiline Itaalia väike hotell, hubase aiakese ja basseiniga, ümbritsetuna maaililisest loodusest. Kõik toad on erinevad ja sisustatud. Õhtu lõpetab hõrkude maitsetega õhtusöök (joogid ei sisaldu hinnas.)
 
 2 päev  NORMANNID, RÜÜTLID, TRANI JA CASTELLID.

Pärast hommikusööki on meie tänane esimene ekskursioon Tranisse, mis on olnud Apuulia kõige tähtsam sadamalinn ja kus omal ajal leidsid enesele pikema

Castel del Monte

Castel del Monte

asupaiga ka Templirüütlite Ordu liikmed. Ordu kunagine kohalolek ja mõju on Tranis tunda tänaseni. Tutvume ordurüütlite Ognisanti kirikuga, mis asub Trani kuulsa katedraali kõrval. Edasi Tranist suundume normannide kaugesse keskaega Castel Del Montesse. Lõunatame kohalike poolt paljukiidetud ”Ai Pilieri dei Bagnolis”, pärast kehakinnitust läheme kastelliga lähemalt tutvuma. Kastelle ja kindluseid on Puglias sadu, enamasti on kõik väga hästi säilinud. Castel Del Monte on tuntud seetõttu, et selle funktsioon on ajaloolastel siiani lahendamata. Maa ja taeva ühenduse sümbol, tervise paradiis, mille arhitektuur on baseerumas numbril 8. On see kindlus – või on see saun…? Lahendades enda jaoks saladuse, on aeg lõunatamiseks.

Hinnas hommiku ja lõunasöök ning sissepääsutasud

3.päev   APUULIA KAUNIMAD VÄIKELINNAD

Alberobello

Alberobello

Hommikupoole külastame kuulsaid Castellani koopaid, kus 1, 5 km pikkune eksursioon maa all viib meid Euroopa kaunimkas koopaks kuulutatud grotta Bianca juurde. Päeva jätkame kaunimate borgode nimekirja kantud Cisterninosse. Imeline linnake on tüüpiline Puglia regioonile. Siinne klassikaline ”spontaanne arhitektuur” on kujundanud pisikesi tänavaid, koduõuesid, treppe ja üldist pilti. Kergelt salapärane ja ajalooline. Kindlasti leiame ka mõne avatud fornelli, et lasta endale sobiva tüki liha grillida, sest siin on see traditsiooniks kujunenud. 

Õhtupoole külastame UNESCO nimekirja kantud  Alberobello linnakest, mis kuulub samuti Itaalia kaunimate borgode hulka. Siinsed elamud on kohalikule piirkonnale tüüpilised trullid. Alustame oma külaskäiku Aia Piccola elamurajoonist, teeme peatuse vaateplatvormil trullidele ja edasi siirdume linna keskusesse Monti rajooni. Monti on tuntud seetõttu, et siin asub hulgaliselt käsitöö poekesi kohaliku kaubaga. Soovijad saavad teha sisseoste. Õhtusöögi sööme kohalikus restoranis.

Hinnas hommikusöök ning ekskursioonid ja Castellana Grotte piletid

Matera

Matera

 

 4 päev KOOPALINN MATERA

Täna külastame piirkonna kõige erilisemat linna Materat, mis asub veidi Apuulia piirist väljas, kuid mille külastamine on eriline elamus.

Kaljusesse pinnasesse ehitatud elamud on olnud kodudeks veel 60 aastat tagasi. Tänapäeval on suur osa linnast justkui muuseum, kus on vändatud mitmeid filme ja kus restaureeritud koobastesse on ehitatud hotelle ja restorane. Meie lõunsöök on just ühes sellises tavernas, pärast ringkäiku müstilises 2019 aasta Euroopa kultuuripealinnaks nimetatud Matera ajaloolises keskuses.

Hinnas hommiku- ja õhtusöök ning Matera koobaselamu ja kaljukiriku sissepääsud

5.päev OLIIVISALUD, RAHVUSÕHTU, VEINID SALENTOS. 

sajndivanused oliivipuud

sajandivanused oliivipuud

Täna tutvume Apuulia oliivisaludega. Sõidame Masseria Brancatisse, kus asuvad sajanditevanused oliivipuud. Saame lähemalt teada piirkonna elanike põhitegevusest, milleks on oliiviõli tootmine. Tutvume erinevate õlidega, degusteerimise käigus õpetab peremees, kuidas eristada head oliiviõli halvemast. Edasi sõidame lähedalasuvasse Ostuni linna, mida nimetatakse ka Valgeks Linnaks. Ostuni on normannide privaatlinn, kus on Apuuliale väga iseloomulik terrassiarhitektuur. Kohalikus arheoloogiamuuseumis saame näha väidetavalt maailma vanimat ema, kelle vanuseks loetakse 28 tuhat aastat. Valges linnas teeme lõunapausi, pärast mida sõidame Lecce linna, mida hellitavalt kutsutakse ”baroki sinjooraks”.

pizzica

pizzica

See tänapäeva mõistes väike linn oli väga oluline roomlaste jaoks, kes jätsid Leccesse amfiteatri ja vanad teed. Külastame linna ajaloolist keskust, Püha Risti Basiilikat, Katedraali ja tutvume Lecce kiviga, millest linn on ehitatud. Edasi suundume mere poole, oma majutusse Masseria Limbitello

Pärast tubade kättesaamist ja väikest puhkust sukeldume vanade traditsioonide , grumee ning folkloori maailma.

Õhtu teevad eriti lustlikuks kohalikud muusikud ja pizzica tants, mida signora Daniela meile esitleb. Pizzica on müütiliste sugemetega rahvuslik tants, ilma seda nägemata ning sellest teadmata ei saa Pugliast lahkuda. See on Puglia kultuuri osa ja Vahemere kultuuri pärl.Loomulikult saame seda soovi korral ise tantsida!

Hinnas hommiku- ja õhtusöök ning veinide ja õlide degusteerimine ja rahvusõhtu muusikud

 6.päev. APUULIA RANNIK, OTRANTO KALURIKÜLA JA SISEMAA VÕLUD 

Apuulia rannajoon

Pärast hommikusööki sõidame mere äärde ning liigume mööda Salento kõige kaunimat rannikuala kuni Otrantoni. Soovijatel võimalus teha seda laevakesega, vaadates lähemalt erinevaid koopaid ja ranniku läbipaistva veega randasi. ( lisatasu eest) Ka see rannikulinnake on Itaalia kaunimate borgode nimekirja kantud. Tegemist on Puglia piirkonnale omase vanalinnaga, kus on kitsaste ja keeruliste tänavate labürint ning väljakud. Siinse katedraali põrand on kaetud fantastiliste mosaiikidega, millega tutvumine on Otrantos möödapääsmatu. Linnas on 15. sajandist pärit Aragonide kindlus, mis on eriliselt hästi säilinud. Linna rahvarohkeim paik on sadam, kus inimestest kunagi puudust ei ole ja mida me samuti külastame.

valged linnad

Túúpilised Apuulia valged linnad

Vaba aeg Otrantos kergeks lõunaks ja jalutuskäiguks, misjärel suundume lähedalasuvale arheoloogia-alale vaatama Salento dolmeneid ja menhire. Ajaloolased ei ole suutnud kindlaks teha, kes ja millal täpselt need ehitised on ehitanud. Arheoloogide avastused on tõestanud, et elukeskond on siin olnud juba ca 5 000 a. e.m.a. Reisi lõpetame sügaval sisemaal, kus on võluv maastik ja ehe igapäevaelu ning atmosfäär. Õhtusöögi sööme Salento vanimas masserias “Le Stanzie” (hinnas söögid ja veinid).

Hinnas hommiku- ja õhtusöök

 7 päev  TAGASISÕIT EESTISSE

Pärast hommikusööki sõidame lennujaama, kus jätan teiega húvasti  ja Itaaliaga koos jään teid ootama järgmistesse sihtkohtadesse.

 

 

 

Jaga

2 Responses to Apuulia, kui mineviku puutumatu paradiis

 1. Anneli Aasna 12. Apr 2016 at 07:26

  Tere Ulve

  Meile Aiandusliidu liikmetele jättis unustamatu mulje Sinuga 2015 nov alguses Sitsiilias käia. Nüüd meie mõtlesime, et broneerime selle reisi Apuuliasse, tuleksime 14 inimesega. Palun anna teada kas see on võimalik

  Terv

  Anneli

  Reply
 2. Diana Palumäe 3. May 2017 at 15:56

  Tere Ulve 🙂
  Olen samuti reisist huvitatud, kuid sooviksin kas enne v pärast veeta paar päeva ka Roomas. Kas see on mõeldav?

  Parimat, Diana
  +358 40 48 72 488

  Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Widgetized Section

Go to Admin » appearance » Widgets » and move a widget into Advertise Widget Zone