Esilehele » Reisid Itaalias » 5 südamikku päeva Veneetisas 30.09 – 04.10. 2019

Ulve Roomas

Tere tulemast minu kodulehele!

5 südamikku päeva Veneetisas 30.09 – 04.10. 2019

 “5 SÜDAMLIKKU PÄEVA VENEETSIAS”

30 SEPTEMBER – 04 OKTOOBER. 2019

Hind 580,00€

                                                   ” Kui ma peaksin leidma asendussõna “muusikale“,                                                                                   siis ma mõtlen Veneetsiale” ( F. Nietzsche)    

Veneetisa – Marco Polo, Casanova , Tintoretto, Vivaldi  ja pajude teiste kuulsuste linn on täitnud kõiki imestusega oma erilisusest ja ilust. Mõned päevad Unesco kultuuripärandis varastab teilt kindlasti mõtete ja emotsioonide ja südame ruumi, andes aga vastu unustamatuid päevi ja kirjeldamatu desorientatsiooni tunde momendil, kui sellest kõigest peab eralduma. Linna saladused, intiimsed nurgakesed, imekitsad tänavad ja eriti õhtune vaikus, mis turistide massist kergendatult hingab – see on eriline tunne, mille kordamist mitte kusagil mujalt maailmast ei ole võimalik saada.

 

Lennugraafik 

  • 30.09 LH 881 Tallinn-Frankfurt 1355 1520 / LH 328  Frankfurt-Venice 1610 1725
  • 04.10 LH 329  Venice-Frankfurt 1815 1940 / LH 884 Frankfurt-Tallinn 2105 0020

Hinnas 580,00€ ( ilma lennuta) sisaldub

  • majutus kahestes tubades hommikusöögiga Veneetsia väga traditsioonilises piirkonnas. Hotel “Henry”*** 
  • kõik programmis nimetatud visiidid ja sissepääsutasud.
  • gondlisõit
  • eksursioon Murano – Burano – Torcello
  • kolm õhtusööki

1 päev 30.september BENVENUTI A VENEZIA

Saabumine Veneetisa Marco Polo lennujaama.

Transfeer  laevaga lennujaamast Veneetisasse hotelli . Õhtusöök

2 päev 1 oktoober VENEETISA TAGAHOOVID JA SAN MARCO KESKUS

Esimese päeava ringkäik algab meil Canareggio rajoonist Campo del Ghetto Nuovolt – väikesest aarete maailmast, mille nimeks on Juudi Ghetto. Siianigi elab rajoonis juudi kogukond , andes teile võimaluse osa saada nende väikestest ja sümpaatsetest butiikidest ja pagariäridest. Just siin on teil võimalik eriliselt hästi osa saada autentse Veneetisa õhkkonnast. – piirkonnast, millest vaimustus ka Shakespeare kirjutades oma “ Veneetisa kaupmeest”.

Edasi siirdume Madonna Dell Orto kiriku juurde, mis siin 14 sajadist juba püsinud ja mida peetakse linna ilusaimaks ja suurimaks kirikuks. Siin saame imetleda ka Veneetisia maailmakuulsa lapse – Tintoretto loomingut. Samas lähedal näeme ka Tintoretto kodu – paik kus ta on sündinud ja elanud. Käime Veneetisa kõige kitsamal tänaval ja peatume renessanssperioodi imeliste Santa Maria dei Miracoli  kiriku juures. Veneetisa valitsejate pühapaikade meka on kindlasti San Giovanni ja Paolo Basiilika mille juures ka linna kuulsaima korporatisooni -Scuola San Marco keskus ning maailma esimene renessansperioodi ratsakuju.  Kerge traditsiooniline lõunapaus -Rosa Salva butiigis kus igaüks saab valida endale meelepärase, et kergelt täita kõhtu tekkiv tühimik.

Edasi tutvume Marco Polo maja asukohaga ning kuulsaima sillaga – Ponte Rialto. Võrratu  Scala Contarini del Bovolo jääb samuti meile teekonnale enne, kui jõuame välja Euroopa Ilusamasse Salongi – Piazza San Marcole. Kuulsaks katedraaliks nimetatud peakirik, kellatorn. ajaloolised kohvikud ja Veneeetisa valitsejate palazzo Doodzide palee – kõik need on teid ootamas nüüd juba vabal ajal enne, kui lõpetame päeva lähedalolevas restoranis (joogid ei ole hinnas ) ja pärast õhtusööki gondiltega suundume tagasi hotelli.

 Kellel soovi, siis samas on ka Vivaldi “Pietá” kirik, kus on Veneetisa muusikute kontsert Vivaldi loomingust. Osalemise soovi korral toovad gondlid teid koju pärast kontserti. Kontserdi pilet 25 eurot. ( lisatasu eest )

 3 päev 02.04 DORSODURO JA SAN POLO RAJOONID

Täna alustame linnatranspordiga  sõitu mööda Suurt Kanalit  Canal Grande kuni Dorsoduro rajoonini. Sõidu ajal saame näha väga hästi Veneetisa peatänavat ja tema kallastele jäävatid nobiliteedi palazzosi.  Meie teekond on sel päeval veidi eemal üldturismi radadest – piirkonnas, kus on elanud maailma intellektuaalid nagu Stravinsky, Monet, Pound,   Browning, Henry James….  Alustame oma ringkäiku kuulsast Santa Maria della Salute  kirikust , kus näeme taas Tintoretto suursugust loomingut “ Kaana Pulm”. Kerge lõunane suutäis Signora Alessandra juures-   sest ei saa Veneetisast minna ära ilma traditsioonilisi ciccettisi proovimata. Igaüks soovi kohaselt saab valida eirnevate maitsetega chiccetisi milliste juurde mekkida veini või mõnda muud joogipoolist. Pärast meeldivat Veneetisale omast kerget pausi läheme Akadeemia sillale ja siis juba fantastilisse San Trovaso gondlimeistrite töökotta . Seal seletavad juba kohalikud meistrid meile ise, kuidas valmistatakse kuulsaid ajaloolisi sõiduriiste Veneetisas.

Külastame 18 sajandi Veneeetisa  Ca Rezzonico palazzot, et hoomata luksuslikku elu omalajal suhteliselt kättesaamatus miljöös.  Ca Rezzonicot peetakse ühesks ilusamaks Veneetsia muuseumiks. Näeme Veneetisa ülikooli  Ca Foscari peahoonest ja peatume linna ühes kuulsaimatest  basilikatest  Santa Maria di Frari  . Õhtuks jõuame taas Ghetto piirkonda , kus seekordne õhtusöök saab olema suurepärases ja tuntud kosher restoranis ( joogid ei ole hinnas)

 4 päev 03.10  VENEEETISA KUULSAD SAARED.

Täna sõidame Veneetisa saartele . Käime tuntumatel neist – Murano – Burano – Torccello. Kui Murano on tuntud klaasipuhujate saar, siis seal külastamegi klaasipuhumise töökoda. Buranol on võimalus näha nippelpitsi meistrieoseid ja fotografeerida silmadega südamesse neid imekauneid värvilisi maju, mis saarele väga omased on. Torcello aga kui nimetatud “kummituste saar” on ajalooliselt kõige huvitavam. Just siit sai kunagine Veneeetisa alguse. Saatana sild ja eelkristlikud basiilikad on hüpe ajas tagasi paika, mis on aja kulu kõige ehedam tunnistaja. Torcellol jääb teil ka vaba aega, kus igaüks saab lõunatada talle meelepärases söögikohas ja nautida kõiksust, mis selle saarel eriti tugevasti hinge poeb.

5 päev.

Vaba päev tutuvmiseks kõige sellega, mis veel sooviks on.

Kell 15.00 lahkume hotellist veetaksoga lennujaama.

Reisit huvitujatel palun võtta ühendust minuga  või Addenda OÜ esindajaga Kristiina Paal (Kristina.Paal@addenda.ee)

 

Jaga

Vasta

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*

Widgetized Section

Go to Admin » appearance » Widgets » and move a widget into Advertise Widget Zone