Esilehele » Reisid Itaalias » Macerata ooperifestivali reis 01.08 – 04.08. 2019

Ulve Roomas

Tere tulemast minu kodulehele!

Macerata ooperifestivali reis 01.08 – 04.08. 2019

Kiirusta Aeglaselt

Kiirusta Aeglaselt

Itaalia Eesti Assotsatsiooni turismiosakonna poolt korraldatud reis  ooperifestivalile Maceratasse(IT) koostöös Eesti reisibürooga “Comtour”.

01 kuni 04 august 2019

Reis sisaldab lisaks ooperietendustele kultuuriinfot ,
maitseelamusi ja visiite Marche maakonna väikelinnadesse.
 
 
 “Väikelinnade ja borgode idüll Itaalias on see, mis mind on alati võlunud . Reeglina on nende horisont  laiumas üle  itaalikute maastiku millelt tuuleõhk sosistab vaevukuuldavat grammatikata poeesiat . Kõik sinu ümber annab siin piiramatu vabaduse  nautida ilu ja kunsti , nautida aega, et ühineda õhtusöögiks ja tajuda elu castellide legendides. Märkamatu hellusega vajutab rikka kultuuriloo ja maastikuilu käsi meie tunnetesse oma jõuliste ja rõõmsate  värvidega pitserit, mille nostalgilises ilus puudub kurbus. Selle kõik raamime Macerata linna keskväljaku ooperisaalis  kvaliteetseks puhkuseks Itaalias.”

Hind 990,00€ sisaldab

  • Majutust Maceratas 3 ööd
  • Bussi ja  giidi teenust neli päeva
  • Villa Lante visiit ja lõunasöök
  • Gradara castelli visiit ja lõunasöök
  • Cascata delle Marmore sissepääsupilet ja kerge lõunasöök
  •  Fermo koondpilet  – teater, cisternid, palazzo priori.

Lennupileteid

  •  01 august AY1036 06.05-06.40 TLL HEL ja AY1761 07.50-10.15 HEL FCO
  • 04 august AY1766  18.40-23.00 FCO HEL ja AY1035 23.45-00.20 HEL TLL

1 päev 1 august  LOODUSPARK JA SPOLETO

Jõuame Rooma FCO lennujaama. Esimene peatus meie teekonnal Maceratasse on looduspark Cascata della Marmore imekaunite veekaskaadidega, kus 165 meetri kõrguselt allavoolav Velino jõgi laskub kolmelt eri tasandilt.

Kerge lõunapaus ja edasi jätkame sõitu kuni Spoletoni, mis on maailmakuulsate muusikafestivalide toimumiskoht. Linna ajalugu viib meid Ida-Rooma Impeeriumist tulnud vallutajateni, sellest on kirjutanud oode nii Goethe kui Michelangelo.

Duomo Spoleto

Alustame oma ringkäiku Rocca Albornozianast. Käime 82 meetri kõrgusel oleva Ponte delle Torri juures, kus Inglise kunstnik Turner maalis oma tippteose. Et emotsioon oleks täiuslik,  teeme tiiru ka ümber Rocca, kus linnale ja seda ümbritsevale maastikule avaneb panoraamvaade. Laskudes all-linna näeme Rooma-aegset amfiteatrit ja Drususe kaart ning ajaloolisi palazzo’sid. Jalutuskäigu lõpuks jõuame imelise gooti stiilis  fassaadiga toomkiriku juurde. Pühakoja sisemuses on lisaks interjöörile vaadata ka maailmanimedega kunstnike Pinturicchio ja Filippo Lippi originaalloomingut .

Õhtuks jõuame Maceratasse ja majutume hotelli, kuhu jääme 3 päevaks.

2 päev 2 august AADRIA MERI JA IMEKAUNI BORGO CASTELLI SALADUSED

Pärast hommikusööki sõidame Itaalia kaunimate borgo’de nimekirja kantud Gradarasse ja külastame selle kuulsat keskaegset castelli. Lõuna Gradaras ja vaba aeg kaunis väikelinnas jalutamiseks ning pildistamiseks. Teel teeme peatuse ka Aadria mere ääres kergeks  ujumispuhkuseks.

 

Kell 16.30 oleme tagasi Maceratas. Vaba aeg enne õhtust ooperietendust “Rigoletto”.

3 päev 3 august FERMO VÄIKELINNA VÕLUD

Pärat hommikusööki teeme väljasõidu väikelinna Fermosse.  Külastame Prioride palazzot , kus muude rikkuste hulgas asub ka 18 sajandi käsitsi joonistatud maailmakaart aastast 1713 ja teeme visiidi 1000 kohalisse Acquila teatrisse . Soovijatega käime vaatamas ka maa alust 30 kambriga rooma tsisternide süsteemi ja tõuseme tänavate mööda ka maakonna panoraamvatele Fermo linnakese Girfalco väljakule.   Kerge lõuna  vaba aja sees omal käel soovituslikult kohaliku spetsialiteetidest  – täidetud oliivid ja cremonisi – fritteeritud juustukuubikud.

Pärastlõunaks jõuame tagasi Maceratasse, kus samuti jääb vee aega omal käel linnakese avastamiseks enne ooperietendust, mis täna õhtul on „ Carmen“

4 päev 4 august PARUNITE VILLA TÄNAPÄEV

Kell 9.00 lahkume hotellist  ja alustame tagasisõitu Rooma poole. Teel teeme peatuse Villa Lantes. See on 16. sajandi villa, mida ümbritseb Itaalia ilusamate aedade hulka nimetatud rohkete purskkaevudega park.

 

Villa külastus ja kerge lõunasöök, seejärel jätkame sõitu lennujaama

Reisist huvitatuil võtta ühendust kas minuga või “Comtour” reisibürooga Eestis.

 

 

 

 

Jaga

Vasta

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*

Widgetized Section

Go to Admin » appearance » Widgets » and move a widget into Advertise Widget Zone