Esilehele » Reisid Itaalias » Giacomo Puccini Festivalile – Toscana mere ääres.16.08 -20.08.2018

Ulve Roomas

Tere tulemast minu kodulehele!

Giacomo Puccini Festivalile – Toscana mere ääres.16.08 -20.08.2018

Puccini festival

 

 Ooperireis Toscanasse  – Puccini Festival Massaciuccioli järve ääres.

16 kuni  20 august 2018

Parma – 5 Terre – Carrara marmormäed – keskaja castell – Lucca  – Milano

Hotell ” Eden”

Hotel “Garden”

1 päev 16. august  PARMA HERTSOGIRIIGI ELEGANTS TÄNAPÄEVAL

 Saabumine Itaaliasse kell 10.00 Milaano lennujaama ja alustame sõitu Parma poole..Stendhali romantiline armastuslugu “ Parma klooster” on

Parma kattedraal ja ristimiskabel

Parma kattedraal ja ristimiskabel

peegeldamas sügavat Itaalia igatsuset ja nostalgiat. Padana madalik on riigi rahulikuim ja soliidseim piirkond. Suurtest sõdadest puutumata ning tänu ideaalsele maastikule on just siin arenenud välja sajandite jooksul väga kvaliteetsete toiduainete tootmine ning mitte väiksema kvaliteediga kõrgkultuur. Lõunaks jõuamegi Parma linna, mis on Itaalia sajandeid püsinud elegantne ja maitsekas kultuurikeskus on kuulutatud 2014 aasta Euroopa neljandaks linnaks oma heaolu ning elukvaliteedi poolest. Siinne linnamelu on lisaks võrratule peakirikule ja ristimiskabelile tihedalt seotud kuulsa perekonna Farnesega. Nende residentsis Palazzo Pilottas asub veel tänaselni kasutusel olev erateater , mis on 17 sajadi Euroopa üks vanimatest teatritest ning säilinud perfektselt olles kasutusel tänapäevalgi. Lisaks teatrile on võimalik külastada ka väga rikast rahvusgaleriid samas palazzos.

Parmas vaba aeg ka omal lõunatamiseks

Jätkame sõitu Viareggiosse.

 Hinnas . Parma Palazzo Pilotta ja ristimiskabel

2 päev 17 august REEDE 5TERRE LAEVAREIS ,LÕUNASÖÖGIGA SOOVIJATELE ( 75,00€)

Manarola -5 Terre

Manarola -5 Terre

Täna teeme soovijatega laevakruiisi imelisse 5 Terre piirkonda. 1997 aastal UNESCO maailmapärandisse kantud väikesed kalurikülad on treppi kujundatud maastikul kajunukkidele tikituna väga kuulsad ja romantilised . Alustame kruiisi Viareggio sadamast ja naudime teel kogu Poeetride lahe rannikujoont .Peatume pikemalt Monterosso al Mares, kus jääb aega ka supluseks, shoppinguks, päikesevõtudks, puhkuseks .Lõunasöök „ U Puzzo“ kalarestoranis.

Teel tagasi teeme tutvust ka Palmaria ja Tino saartega, ning peatume ka Porto Veneres, kus kahtlemata kõige kuulsam külaline on olnud pikalt kohal viibinud Lord Byron.

Tagasi Viaregiosse jõudes kerge puhkus hotellis.

Kell 20.00 sõidame Torre Del Lagosse, kus osaleme Puccini Festivalil ja tänaseks ooperietenduseks on “TURANDOT”

Hinnas: hommikusöök 

3 päev 18 august  LAUPÄEV -MARMORMÄED JA KESKAEGNE KINDLUS  . 

Carrara marmormägedes

Carrara marmormägedes

 

Pärast hommikusööki teeme visiidi marmormägedesse Carraras. Sõidame bussiga tuuri alugspunkti, kus edasi jätkame juba jeepidega, et tõusta kaevanduste südamesse, kõndida marmormägede sisemuses ning saada teada selle imelise kivimi lugudest läbi sajandite. Loomulikult teeme ka väikese „kaevuri suupiste“ – IGP „Lardo di Colonnata“ ja punase veiniga. Tuur kestab meil 1 tund. Marmorsuveniirid ostetud ja emotsioni kogutud, sõidame edasi juba kauge ajalootee jätkule ja külastame lähedal asuvat massiivset Malaspina Castelli. Võimas kindlushoone on pärit 12 sajandist ja omab nagu kõikidele sellistele hoonetele kohane, oma legende, kurioossumeid, frescosi , dekoratsioone ning erinevateks tegevusteks ettenähtud ruume. Meie lõunasöök ongi ühes nendest – suures 18 sajandi kaminaga kaunistatud ajaloolises söögisaalis.

Pärast lõunat sõidame tagasi oma majutusse ning enne etenusele sõitmist on veel aega

Malaspina castelli lõunasöök

Malaspina castelli lõunasöök

mere ääres puhata ja ujums käia.

Kell 20.00 sõidame bussiga ooperietendusele Torre Del Lagosse, kus osaleme Puccini Festivalil ja tänaseks ooperietenuseks on “MADAME BUTTERFLY”

Hinnas : hommikusöök, eksursioon Carrara kaevandustesse ja Malaspina castelli visiit ning lõunasöök.

4 päev PÜHAPÄEV  – VABA PÄEV RANNAS JA ÕHTUNE passeggiata LUCCA LINNAS

Lucca

Lucca

Hommikusöök hotellis ning pärast seda kuni pärstlõunani vaba aeg mere ääres.

Pärastlõuat c.a. kell 15.00 sõidame romanitliise Lucca linna. Olulise kultuurilinnana Itaalias on Luccal väga kirev ajalugu , mida ümbritseb siiani 16 sajadi autentselt säilinud linnamüür. Teeme eksursiooni kaupmeeeste ja kangakudujate linna ajaloolise keskuses , tutuvme müsteeriume täis katedraaliga, Puccini sünnikoduga, perfektse akustikaga mida saame proovida amfiteatri väljakul , linna tornidega ja ka San Giovanni Reparata kirikuga, kus on ristitud Puccini ning San Frediana linna peapühaku saladustega. Rikka arhitektuuripärandiga Luccal on aga ka oma ülikuulus shoppingutänav Via Fillungo – itaalia mood ja elegants on siin omas mahlas teile imetlemiseks ja ostmiseks.

Õhtusöök Viareggios vabalt valitud restoranis

 Hinnas: hommikusöök ja eksursioon Luccasse, Lucca Duomo ja Puccini ristimiskirik

5 päev ESMASPÄEV  – MILANO.

Pärast hommikusööki veel soovi korral kerge meresupluse võimalus ja edasi lahkume hotellist võttes suuna Lombardia pealinna Milano poole. Näeme Milaano Dumot ja La Scala teatrit , Vittorio Emmanuel II kuulsat galeriid ning Giuseppe Verdi muuseumi . Vaba aeg jääb ka butiikide ja ajalooliste kohvikute tänva Montenapoleone tarvis. .. Vabalt valitud lõunasöök ja kell 15.30 sõidame ära linnast lennujaama.

Hinnas: hommikusöök, Milano Duomo ja Giuseppe Verdi muuseum

Huvi korral kirjuta mulle, või võta ühendust Comtouri reisibürooga.

Jaga

One Response to Giacomo Puccini Festivalile – Toscana mere ääres.16.08 -20.08.2018

  1. Veronika Ainso 2. veebr 2018 at 07:51

    Pakub vàga huvi vastav reis 16…20.8 2018
    Mis on selle reusi eelarve?Otsisin ,kuid ei màrganud maksumust

    Vasta

Vasta

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*

Widgetized Section

Go to Admin » appearance » Widgets » and move a widget into Advertise Widget Zone