Esilehele » Reisid Itaalias » Kevadine Kultuurihäll Sitsiilia ( vol.2) 24.04 -01.05.2018

Ulve Roomas

Tere tulemast minu kodulehele!

Kevadine Kultuurihäll Sitsiilia ( vol.2) 24.04 -01.05.2018

 

KEVADINE KULTUURIHÄLL SITSIILIA ( Vol. 2)

 24 aprill -  1 mai 2018

Hind 1195,00€

 

Villa Casale – Agrigento – Mussomeli kastell – Cefalu – Aeooli saared  -Stromboli matk kraatri juurde- Palermo – Taormina -”Ristiisa” film -Sitsiilia maitsed ja vein ja meri.

” Meie tsivilisatsioonis ei ole horisondil ühtegi teist nii sügavate juurtega saart, kui Sitsiilia. 

Ta vaatab kolme kontinendi poole ja seob eneses nende kõigi kolme kultuuripärandit .

Kolm korda sajandite jooksul on ta olnud kõige särvavam keskus Vahemere ajaloos.” Roger Peyrefitte

Lennugraafik

  •  24.04 2018 kell 06.10  – 07.40 Tallinn – Frankfurt  / 09.10  – 11.35 Frankfurt  – Catania
  • 01.05.2018 kell 12.35 -15.15 Catania  – Francoforte / 20.50  -  00.05 Francoforte – Tallinn

Majutused

Villa Romana mosaiigi fragment

Villa Romana mosaiigi fragment

1. päev. 24.aprill BEVENUTI IN SICILA. VILLA ROMANA CASALE

Saabumine Sitsiiliasse Catania lennujaama. Külastame 3 sajandi Villa Casalet Piazza Armerinas. Siin on  60 -e toa põrandad neljal erineval tasandil kõik kaunistatud fantastiliste lugudega mosaiigimeitrite loominguna kokku 3500 ruutmeeetril. UNESO maailmapärandisse kantud villa on üks Sitsiilia erilisemaid vaatamisväärsusi. Villa juures ka kerge lõunapaus ja kohapealsete meenete ostmise võimalus. Edasi sõidame majutusse , mis on tüüpiline Sitiilia kõrgklassi elamu 17 sajandist. Õhtusöök majutuses (Hinnas hommiku ja õhtusöök, Villa Romama Casale sissepääsupiletid)

2. päev. 25 aprill AKRAGASE TEMPLILD JA SITSIILIA AIAD.

Pärast hommikusööki sõidame Agrigentosse Templite orgu. Suurepäraselt

Scala dei Turchi

Scala dei Turchi

säilinud monumendid on Akragase linna pärand 5 sajadist e.m.a. ja siin just asub ka maailma üks paremini säilinud tempel – Concordia. Teekond viib meid ka läbi Itaalia ühe kaunima ja autentsema pargi Kolymbethra radadele ning selle visiidi käigus läbi Sitsiiliale omase looduse käime ka 5 sajandi e.m.a vanuses ipogeas, mis läbib templite ala 200 meetri sügavuselt. Kerge piknikulõuna Kolymbethra aias, mis autentse Sitsiilia aiana on ehe , metsik, lõhnav ja puutumatuks jäänud paradiis.

Pärastlõunat puhkus Scala dei Turchi rannas. Õhtusöök majutuses ( Hinnas hommiku ja õhtussöök, Templite oru ja Kolymbetra aedade piletid ja piknikulõuna)

3. päev. 26 aprill SLOW FOOD JUUST PIACENTINU ENNESE NING KESKAJA KINDLUSE SALADUSED. TÜRREENI MERE PÄRL CEFALÚ

Hommikune visiit “Slow Foodi” maailma, kus tutvume seekord ainult Sitsiiliale omase juustuga, milleks on Enna piirkonnas toodetav Piancentinu Ennese. Lambajuustule lisatav saffran ja must pipar teevad sellest juustust ehk Sitsillia

Castello Mussomeli

Castello Mussomeli

kõige „europaniseerunumaks juustuks“. Maitseme, tutvume tootmisega, ja anname oma järjekordse panuse selle kõigega Slow Foodi nimestiku ainulaadsele tootele. Jätkame teekonda kõrgustesse ja külastame teiega ühte erilisematest kindlustest Sitsiilias . See on Castello Mussomeli. 778 meetri kõrgusel kalju otsas asuv kindlus pärineb 14 sajandist. Loomulikult ei puudu enesest lugupidaval väärikal ajalooesindajal ka oma legendid ja saladused. Õhtuks jõuame Cefalú linna  hotell ja teeme lühikese linna ekskursiooni. Siinne katedraal on majesteetlik näide normannide arhitektuurist. Vaba õhtupoolik  linnas. ( Hinnas hommikusöök, juustu degustatsioon ja castelli piletid)

4. päev. 27 aprill .PEALINN PALERMO.

Saare pealinn on 2018 aasta Itaalia Kultuuripealinn. Siin leiame segu erinevate rahvaste ajaloost ja kultuurist, mis tänaseks on teinud Palermost väga rikka linna. Alustame

 Palatina kabeli fragment

Palatina kabeli fragment

ringkäiku normannide paleega, kus külastame Cappella Paolinat, millisesse arabbia mosaiigimeistrid on  kinkinud oma loominguga Itaaliale tema kõige ilusama kabeli. Palazzo lähedal asub ka Palermo katedraal ning edasi läbides linna traditsioonilisi tänavaid jõuame Piazza dei Quattro Cantile, kus Pretoria purskkaevu juures külastame ka Püha Haua Rüütliordu Martorana kirikut. Jalgsirännak lõpeb Massimo Teatri juures. Kirevas linnameeleolus on nüüd aeg nii lõunatamiseks kui ka traditsioonilisel turul käimiseks. Enne ärasõitu teeme Palermo linnas ka bussitiiru, et näha linna laiemalt tema mitmekülgususes ja imeilusate kuulsate palazzode rohkuses.  Õhtuks jõuame tagasi Cefalú majutusse. ( Hinnas hommikusöök, Cappella Paolina ja Martorana kiriku sissepääsud)

 5.päev. AEOOLI SAARED. KRUIIS PANAREALE JA STROMBOLILE  / VULKAANI KRAATRILE MATK

 Himmikul vara teeme hotellist check-out ning suundume Milazzo sadamasse, kust võtame

Stromboli

Stromboli

laeva Aeooli saartele . Need on Türreeni mere kuulsad vulkaanilise päritoluga kalurisaared. Majutame end Liparil hotelli. Kruiisieksursioon Strombolile tunniajase peatusega Panarea saarel algusega Liparilt kell 12.00.  Matk on kahtlemata ainulaadne  ja viib meid Euroopa aktiivseima vulkaani – Stromboli kraatri vahetusse lähedusse. Teekonnal saadavad meid geoloogid/vulkanoloogid, kes enne matka algust annavad vajaliku info ning varustavad teid kohustusliku kiivriga.  Teekonna vältel saate jälgida päikeseloojangut ning tipus pimeduses teeme pausi, et vaadata vulkaani pürotehnilist effekti. Ekskursioon eeldab head tervist ja vastupidavust ning seetõttu on ta ka programmis lisatasu eest. Tagasi jõuame Liparisse keskööl. Absoluuselt erilised emotsioonid aga korvavad teie väsimuse. Kes ei soovi matkal osaleda, saab tutvuda Lipari linnakesega ja tema rikkalike muuseumitega.  NB. Matkale kaasa seljakott , taskulamp, rätik, et kaitsta nägu võimaliku tolmu eest, liiter vett, veidi süüa, kergem tuulejope, soe sviiter. Kes kannab läätsi, siis on vajalik selleks matkaks need asendada prillidega.  Ulesminek kestab 3 tunid , allatulek 2 tundi. Kraatri juures peatus vastavalt ilmale kuni 60 minutit. ( Hinnas hommikusöök , laevapiletid)

Relax kruiis

Relax kruiis

 5 päev. RELAX LAEVAKRUIIS LIPARI JA SALINA RANNIKUTEL UJUMISNAUDINGUD 

Pärast hommikusööki teeme laevareisi Türreni merel ümber Lipari ja Salina saarte. Erinevad ujumispausid otse pardalt fantastiliste koobaste juures, rannikul, pimsskivi kaevandused ja peatus Salina saare imearmsas kalurikülas Linguas . Salina on Aeooli saarte hulgas rahvaarvunpoolets teine saar ja tema kalurikülas Linguas teeme pikema peatuse. Lõuna. Näeme ka saare soolajärve ja enne Liparile tagasijõudmist teeme viimase ujumispausi ranniku faraglionide juures. Õhtusöögiks soovitan suurepärast kalarestorani ” La Nassa”. ( Hinnas hommikusöök ja laevakruiisi piletid)

6 päev. JOONIA MERE KAUNITAR TAPORMINA JA FILMI “RISTIISA” PAIGAD.

Teeme check-out hotellist ja võtame ette taaas laevasõidu Sitsiiliasse, Milazzost edasi liikudes Joonia mere äärde, teeme peatuse ka Sitsiilia kõige Itaaliapoolsemal panoraamil. Edasi suundume kaunimate väikelinndae nimestikku kantud Savocasse, kus on vändatud film “Ristiisa” paljud võtted. Vitellino baar, ajaloolise keskuse tänavad, San Nicola kirik… need kõik on seotud olnud Michael Corleone elus väga olluliste seikadega. Edasi Savocast sõidame oma reisi finaali juurde ja selleks on kaunis Taomina linn. Jalutskäik Lady Trevelyani fantaasiarohketes aedades, Taormina kreeka teater ja linna väljakud on teid ootamas selles Joonia mere kaunimas linnas.

 Majutus mere äärsesse hotelli Manial Beat Hotel ning samas meremuusika saatel teeme ka õhtusöögi ” Arrivedereci Sicilia” ( Hinnas hommikusöök)

Lisatasuna:

  • 70,00€kruiis Panareale ja Strombolile, matk vulkaanile.

 

Jaga

Vasta

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*

Widgetized Section

Go to Admin » appearance » Widgets » and move a widget into Advertise Widget Zone