Esilehele » Reisid Itaalias » Suvesoe Umbria ja keskaja pidustused Bevagnas 22 juuni kuni 27 juuni 2018.

Ulve Roomas

Tere tulemast minu kodulehele!

Suvesoe Umbria ja keskaja pidustused Bevagnas 22 juuni kuni 27 juuni 2018.

 2018Umbria

Umbria

6 PÄEVA SUVESOOJAS UMBRIAS JA KESKAJA PIDUSTUSED BEVAGNAS.

22. juuni kuni 27  juuni 2018

 Hind 1090,00€

“Aastatuhandetest läbiimbunud Umbrias elavad küllastunud hinged.

Kõik siin elab kunstis, olles sellest teadlik või mitteteadlik. See on pühakute ja unistuste riik..Umbira oo.. Sulle laulan oodi”

(Guido Piovene)

  •  Lennugraafik.

22.06 TLL – RIX 10.45 – 11.35 / RIX -FCO 14.05 -16.10
27.06

 

22 juuni BENVENUTI IN UMBRIA. GRILLIÕHTU ” SUVETERVITUS”

Tervitus Suvele

Saabumine Itaaliasse sõidame  Umbria maakaonda. mis jääb järgmiseks nädalaks meie koduks .

Majutus agriturismis “La Maesta”. Tervitusvastuvõtt ja õhtusöök majutuses. ” Tervitus Suvele” Loomulikult tähistame me seda suurepärase grilliõhtuga mis saab toimuma agriturismi basseini ääres grilliahju lihadega otse Umbria tootjatelt. Veini ja ahjusaiasi , värskete maakonna lisanditega teile kõigile suve ühel lühemal  ööl Cin Cin !

Hinnas tervitusvastuvött hotellis ja õhtusöök.

23 juuni LILLEDE LINN SPELLO , UMBRIA VEINID JA KESKAJA PIDUSTUSED BEVAGNAS

 Tänast päeva alustame Spello väikelinnas. Tänu siin toimuvale folkloorifestivalile kutsutakse Spellot ka lillede pealinnaks.

Imeaarmas ajaloolise keskuse peakirikus naudumie ka Pinturicchio Baglioni kabelit…käime panoraamplatvormil ja aega on ka väikeseks

Mercato delle gaite

Mercato delle gaite

aperatiiviks. Edasi siit sõidame kaunist veiniteed mööda kohaliku  Sagrantino veini maitsma. Just siin veiniteedel viidi läbi ka 2017 aasta Giro d Italia jalgrattaetapid. Sagrantino on Umbria kõige kuulsama veini ja tal on oma huvitav sünnilugu. Loomulikult maitseme siin Jumalate jooki ja siis juba pidustustele Bevagnasse.  Itaalia kaunimate väikelinnade nimestikku kantud Bevagnas on täna keskaegsete meistrite pidustused. Siginat saginat täis Bevagna on tervenisti mattunud keskaja meeleollu ja meiegi koos nendega saame osa ühest rikkalikumast osast Itaalia  ühe armsa linnakese maailmas.

24 juuni FRANCISCUSE LINN ASSISI ja KUULUS GUBBBIO. 

Pärast hommikusööki sõidame Gubbio linna. See on üks Umbria vanimatest linnadest. Tõuseme funikusööriga Sant Ubaldo kiriku juurde, kust avanevad linnale ja maastikule imeliusad pildikesed ja jalutame vanalinnas. Soovijatega käime ka Priori palazzos, kus saame näha maailmakuulsaid pronstahvelid õpetussonadega, mis kirja pandud 3 sajandil. Edasi jätekame päeva Püha Franciscuse sünnilinnasAssisis. Külastame San Franciscuse basiilikat. Võimas gootistiilis hoone on pärit 13.sajandist ning peidab endas imelisi freskosi Franciscuse elust. Legedid ja sümbolid on osa müstikast, mis selle teekonnal avanevad

Püha Franciscuse Basiilika

Püha Franciscuse Basiilika

Hinnas hommikusöök 

 25 juuni . TRASIMENO JÄRV

Pärast hommikusööki sõidame etruskide loodud Castiglione il Lago linnaTrasimeno järve ääres. Järve legend on romanitline ja natuke isegi kurb aga ehk ongi see, mis annab paigale nii fantastilised vaated  ja sulni meeleolu. Või on legend tulud puhtast sillerdavast ilust mägede varjus. Castiglione on kantud Itaalia kaunimate linnade hulka. Külastame ühte kuulsamatest Umbria piirkonna hilisrenessansi kunstiga kaunistatud valitsejate residentsi Palazzo Della Corgnat., mille koridoride läbi saame suunduda ka väielinna uhkesse kindlusesse, kus avanevad järvele imekaunid vaated.

Castiglione kindluse müüridel Trasimeno järve kaldal

Castiglione kindluse müüridel Trasimeno järve kaldal

Linnakeskusesga tutvununa sõidame laevakesega Trasimeno järve Isola Maggiorele, mis on ainus asustatud saar ning ühtlasi ka köige suurem. Siinne kaluriküla on kuulus oma pitside valmistamise ja järvekala toitude poolest restoranides. Jalutskäigul vaaatame sealseid 13 sajandi kirikuid, elustiili ja räägime San Franciscuse saare külastamisest . Soovijatele löunapaus. Vaba aeg jalutamiseks. Saaarelt sõidame laevakesega edasi järgmisesse kaunisse paika Passignano sul Trasimenosse.  See on olnud Corgnate pearesidentsiks ja ka siin on meil võimalus läbi väikese ajaloolise keskuse jõuda välja langobardide castellini VI sajandist.

Hinnas hommikusöök , laevapiletid ja  Palazzo Corgna. 

26 juuni UMBRIA PEALINN PERUGIA.

Perugia peaväljak

Perugia peaväljak

Pärast hommikusööki sõidame Umbria suurimasse linna Perugiasse. Sügavalt keskaegne pealinn on super näide erinevatest ajastustest.. Siin on nii suur etruskikaar, kui roomalste acqveadukti tee, Siin on müsitline paganlik Miikaeli tempel ja rikkalik linnavalitsuse saal renessansist . Veel näeme Rocca Paolinanat, mis on Paavst Paulus III Farnese poolt tellitud kindlus, (autoriks kuulus arhitekt Sangallo).ja Umbria teiseks kunstimuuseumiks kuulutatud San Giorgio imelusat kirikut. Kelle huvi, siis on võimalik tutuvda Perugina meistriteostega võluvas 15 sajandi pankurite „kontoris“ või külastada kogu kunstigaleriid Pirori palazzos. Umbira kunstipärand on nii rikkalik ja ilus, et seda oleks kahju jätta avatamata.

27 juuni LANGOBARDOORIUM, MAASTIKULINNAKE SPOLETO JA MARMORATA KASKAAD. 

Täna sõidame Spoletosse – langobardide pealinna, kus toimuvad maailmakuulsad muusikafestivalid.Alustame oma ringkáiku Rocca

Duomo Spoleto

Duomo Spoleto

Albornozianast. káime 82 meetri kórgusel oleval Ponte delle Torri juures, millel Inglise kunstnik Turner maalis oma tippteose ja et emotsioon oleks táiuslik, teeme tiiru ka úmber Rocca kus linnale ja seda úmbritsevale maastilkule avaneb ulatuslik panoraamvaade. Laskudes all linna náeme rooma aegset amfiteatrit ja Drususe kaart, ajaloolisi palazzosi ja heidame pilgu ka Palazzo Leti imelisse sisehoovi.  Jalutuskáigu lópuks jóuame válja imelise gootistiilise  fassaadiga toomkiriku juurde. Juba ainuúksi kiriku fassaad on oma bareljeefides huvitav ja táiuslik elufilosoofia kirjeldus. Púhakoja sisemuses on lisaks interjórile vaadata aga kindlasti maailmanimedega kunstnike – Pinturiccio ja Filippo Lippi originaalloomingut .

 

 Marmore kaskaad

Marmore kaskaad

Teel Rooma teeme peatuse kaunis looduspargis imekauni veekaskkdi juures Marmores. 165 meetri kõrguselt allavoolav Velino jõgi laskub kolmelt erinevalt tasandilt ja seda veemängu saame jälgidagi erinevatelt vaateplatvormidelt. 

 

Ongi aeg sõita ära Rooma, et lennujaamast taas võtta suund Eesti poole.

 ARRIVEDERCI UMBRIA

Lisatasudena  – soovijatele õhtusöögid majutuses, mis ei ole programmis näidatud. Hind 15,00€ – kaks käiku ja vein ja vesi.

 

Jaga

Vasta

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*

Widgetized Section

Go to Admin » appearance » Widgets » and move a widget into Advertise Widget Zone