Esilehele » Mida teha Roomas » Erinevad pühad ning sagrad Roomas ja selle ümbruses.

Ulve Roomas

Tere tulemast minu kodulehele!

Erinevad pühad ning sagrad Roomas ja selle ümbruses.

 

Kiirusta Aeglaselt

Kiirusta Aeglaselt

02 JUUNI 2018 Itaalia vabariigi AASTAPÄEVA PARAADTähistatakse 1946 aasta referendumi tulemusena loodud Itaalia vabariigi sündi. Erinevad pidustused ja paraad Fori Imperiali  tänaval koos tricolori presenteeriva lennushow ga. Kell 09.15 asetab president Sergio Mattarella loorberipärja Vittoriano monumendile.Kell 10.00 algab sojaväeparaad Fori Imperialoi tänaval, mida ilmestab öhujüudude  lend, jättes taevavölvile riigi lipuvärvidest jooned. Kella 15.00 kuni 19.00 on avatud presidendi palazzo aiad Quirinalil kõikidele soovijatele. Kella 10. kuni 18.00 ni avatud soovijatele Palazzo Moadama. Sissepääsuks on vaja vötta kupong aadressilt piazza Madama 11.Visiididi iga 20 minuti tagant. Kella 10.00 – 18.00 avatud Palazzo Giustiniani kõikidele soovijatele . Sissepääsuks on vaja vötta kupong aadressilt via Dogana Vecchia 29. Visiidid iga 30 minuti tagant. On oluline teada, et hommikupoole on kinni Colosseum, Forum Romanum ja Palatinum ning Vittoriano muuseumikompleks, milliste avamine on 02 juunil kell 14.30

Kiirusta Aeglaselt

Kiirusta Aeglaselt

20 MAI 2018 Nelipüha, ehk itaalia keeles pentecostet  tähistatakse Roomas Pantheoni juures. See on üks kaunemaid pühasi, mis Roomas tähistatakse – toimub rooside kroonlehtede sadu Rooma pühamas templis, mida ehk iga inimene võiks korra ära näha. Nelipüha on justkui kiriku sünnipäev, sest just siis – 50 päeva pärast Kristuse ülestousmist ilmutas ta ennast esimest korda Mariale ja jüngritele . Seega toimus Püha vaimu väljavalamine maale  esimest korda.  Punaste rooside kroonlehtede sadu sümboliseerib metafoorina Kristuse vere valamist inimkonna heaolu nimel. 1995 aastast igal aastal on seda päeva maailma ühes võluvamas pühakojas tähistatud. Nii ka sel aastal 04 juunil kell 10.30 on missa , mille löppedes tuletõrjujad ronivad Pantheoni kupli otsa ja läbi ainsa valgusava..oculuse, lastakse alla langeda sadadel roosilehtededel. Väga muljetavaldav vaatelpilt iseenesest ja fakt, et see toimub nii olulises templis, mis püsimas Roomas originaalina juba 2 sajandist ( algne tempel on ehitatud aastal 27 – 25 e-m.a aga see on hiljem veidi ringi ehitatud. ) ja millel on maailma kõige suurem valatud kuplit ( avause diameeter on 9 meetirt,), annab sündmusele veelgi suurema effekti.

Kiirusta Aeglaselt

Kiirusta Aeglaselt

05 JUUNI 2018 Iga aasta juunikuu esimesel pühapäeval toimub Nemi castellis maasikate sagra.   2017 aastal langeb see 04 juunile. Pidu on seotud ka lilledega, ja väike Nemi linnake saab kaunistatud kümnetest ikebanadest . Rahvuslikud tantsud ja laulud, ning maailma suurima maasikakorvi täitmine maasikatega teevad sellest sagrast ühe südamilikuma teiste hulgas. Sagra tpoimub juba aastast 1922 igal aastal. Pidustused algavad tegelikult juba 27 mail…tänavamuusikute ja näitustega, mis küik puudutavad kohalikke kunstnikke ning kohalikke folkloorigruppe. Ka ikebanade näitus väikelinnas kauni Nemi järve kaldal on valminud kohalike lilleseadjate käe all.  PÄeva täiuslikuks muutmiseks saate teha jalutuskäigu Nemi järve kaldal läbi looduse ja natuida järvevaadet jahedamas puude all olevas looduskohvikus.  Nemi kohta veidi infot siit. 

Kiirusta Aeglaselt

Kiirusta Aeglaselt

03 JUUNI 2018 Corpus Domini ja lillevaip Bolsenas , Genzanos, Orvietos . 18 juuni 2017.   Traditsiooniline lillevaip Roma lähedal Bolsenas kujundatakse meenutamaks imet, mis juhtus Bolsenas 1263 aastal.  Nimelt oli kord Böömimaa püha isa Pietro di Praga väga umbusklik armulaua imedes, kus leib ja vein pidavat Kristuse ihu ja veri olema. Lõpuks endaga läbi mitmete mediteerimiste tulemusena siiski ära leppinud,  otsustanud Böömimaa mees minna hingerahus  Rooma palverännakule ja Peetruse haual palvetada. Tagasipöördununa koju peatus Pietro di Praga Bolsenas ja palus sealsels piiskopil pidada enda jaoks missa. Armulaual juhtuski ime, mida  nimetatakse  Corpus Domini. Nimelt muutunud armulaua leib Böömimaa mehe käes töesti lihaks, millest immitses rohkel hulgal verd.  Ehmunud siis mees väga ära ja püüdis armulaua toimingud kiiresti löpetada, peites veritseva lihatüki valgesse, peekri puhastamiseks mõeldud rätikusse, millest aga pühakojast välja joostes verepiisd siiski pörandale tilkusid ja juhtunu reetsid. 1264 aastal otsustas paavst Urbanus IV selle ime auks ellu kutsuda kristlaste püha, mida peetakse tänini paljudes Itaalia eri paiakdes.  Kõige kuulsam nendest pidustustest on just Bolsena ja samas lähedal Orvieto omad. Esimene pidustus ajaloos peeti Orvietos, kuna see oli tunduvalt suurem keskus omal ajal. Sellest sündmusest on teinud maail ka kuulus kunstnik Raffael. Maali originaal asub Vatikani muuseumites. Bolsenas tehakse sadade inimkäte poolt valmis selleks pidustuseks lillevaib tuhandetest lillede kroonlehtedest. Infiorata - nagu seda nimetatakse itaalia keeles on üks Itaalia infioratade tsüklist, mis algas 1778 aastal  Rooma lähedal Genzanos.

 

Kiirusta Aeglaselt

Kiirusta Aeglaselt

8 JUUNI –  11 JUUNI 2017 Palombara Sabinas kirsside sagra.  Kõige vanem kirssidele pühendatud pidusttus Euroopas leiab aset Rooma lähedal väikseses Palombara Sabina linnakeses. Saate näha ja maitsta erinevaid piirkonnas kasvavaid kirisisorte, millest vanimad pärinevad 13 sajandist. Pavvst Onorius IV lasi just siit oma köögilauale tuua kirsse, millest pärineb ka ühe sordi nimetus ” Ravenna di Papa” . Neli päeva pidustusi haarab endasse ajaloolisi ronkäike ja erinevaid retsepte, folkloori ja suvekarnevali kaarikuid.  Erinevad muusikagrupid ja kõiksugu lõbustusi kõik umber Savellide Castelli, mis on Palombara Sabina üks pärlehitistest

 

 

Kiirusta Aeglaselt

Kiirusta Aeglaselt

 ALATES  25 AUGUST kolm nädalavahetust järjest  Rocca Prioras suur PURAVIKE SAGRA

sagra õhkkonnas

Sagra õhkkonnas

Igal aastal toimub Colle di Fuoris tõsiselt suur puravike sagra, kus kolm päeva järjest saate maitsta kõiksugu toite , mis värsketest puravikest tehtud.  Asub see paik Castelli Romani Rahvuspargi südames, kuhu on üles pandud kümned stendid, mis eriti rahvarohkeks muutuvad lõuna ja õhtusöökide ajal. Kõik pakkumas oma parimat retseptei värske pastaga või grillituna… igale maitsele midagi  ! Loomulikult ei puudu müügilt  ka Castellide veinid, mis on roomalste trattoriade laudadel oma nime teinud sajandeid. Astuge julgelt ligi ja veetke näiteks oma eksrusioonipäeva õhtupoolik fantastilise elamuse saatel koos kohalike roomalstega nautides värskete puravike roogasi,aroome, elu kirevust ja kohalikku rahvast.  Siin saate tutvuda ka menüüde valikuga!  Kena õhtut kohalikue kombel!

Kiirusta Aeglaselt

Kiirusta Aeglaselt

05 OKTOOBER – 08 OKTOOBER 2017 Marinos suur veinisagra.   Just siit väikelinnast pärit mees Marcantonio II Colonna, Kirikuriigi laevastiku kaptenina  tõi 1571 aastal koju tagasi Lepanto lahingu võidu Ottomani Impeeriumi üle.  Veinisagrat tähistataksegi Marinos Marcantonio vöiduka kojusaabumise austamiseks . Ajaloolise rongkäigu eestotsas on kapteni  armas abikaasa Felice Orsini ja nende lapsed. Marcantonio enda rollis on tavaliselt alati keegi Rooma kuulsatest näitlejatest. Kokkusaamine ja vöidu manifesti lugemine avab linna purskkaevu, mis hea tükk aega vee asemel veini jagab.  Gastronoomilised letid ja veinikeldrid…kõik on peo joovastuses teid ootamas!  vaata videot siit Sagral on ka teinegi seletus, mis paganlikku valdkonda jääb, aga teatavasti on veini Marino kandis valmistatud juba enne Rooma riigi teket.  Suur veinipidu on toimunud tegelikult oktoobri kuu alguses, kui värske vein valmis, juba ammu enne Marcantonio sündi.  Oli ju Marino tegelikult roomalste esiisa Aenease ehitatud uus itaalikult maal asuv kodulinn.. Albalonga. Siit algas legend Romulusest ja Remust, mis on aga juba teine teema, teisel päeval. 

Jaga

Vasta

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*

Widgetized Section

Go to Admin » appearance » Widgets » and move a widget into Advertise Widget Zone