Esilehele » Reisid Itaalias » Veneto ja Verona Arena ooperietendused 27.06-30.06.2019

Ulve Roomas

Tere tulemast minu kodulehele!

Veneto ja Verona Arena ooperietendused 27.06-30.06.2019

 

27.06-30.07.2019

Hinnas sisalduvad

  • Lennupiletid Tallinnast Milanosse ja tagasi
  • Bussi ja giidi teenus
  • Kõik programmis olevate sissepääsude ja degustatsioonide hinnad
  • Hotell , kahesed toad, hommikusöögid.
Lennugraafik
27.juuni Tallinn – Riia 05.55 -06.40 /Riia – Milano 07.30 – 09.15
30 juuni Milano – Riia 18.25 -22.05 /Riia – Tallinn 23.10 – 23.59

1 päev 27.06 TERETULEMAST VERONASSE. LINNAEKSRUSIOON.

Saabumine Airbalticu lennuga kell 09.15 Milanosse. Sõit Veronasse ja majutamine hotellidesse Scalzi ja Arena Lõunasöök tavernas ning edasi läheme tutuvma Verona linnaga

UNESCO maailmapärandisee kantud Verona on tuntud kui Shakespeare traöödia ”Rome ja Julia” toimumise paik. Samas on linnake kuulus ka roosa marmori, 2000 aastase vanuse amfiteatri ja suurte messide korraldamise poolest. Linnas on kaks suurt väljakut, millest piazza Bra on elegantne kohvikute väljak 15 sajandist ning Piazza delle Erbe kuulus rooma aegne foorum, kus keskajast saati on juba asunud turg.

Samas lähedal on ka Piazza degli Signori, kus perekond Scaligerite ajast on säilinud linna valisushoone, kohtuhoone, kõrge Torre dei Lamberti mille tipust avaneb suurepärane vaade kogu linnale ning valitseva perekonna rikkalikud hauad. Käime teiega külastamas kunsti ja kultuurikantse nagu Verona Duomo ja San Fermo, näeme vana roomlaste silda ja säilinud linnaväravaid.  Jalutuskäigu lõpetame aperatiiviga Dante Kohvikus. Vaba aeg linnas õhtuseks passeggiataks.

  2 päev 28.06  VICENZA KÜLASTUS. PALLADIO OLIMPICO TEATER , CASTELLI LÕUNA. 

Pärast hommikusööki suundume Veneto maakonna teise kaunisse kultuurilinna, milleks on Vicenza. Andrea Palladio arhitektuur on rikastanud Vicenza ainulaadsete hoonetega ja siin asub ka ajaloo esimestest teatritest  – 16 sajandi Olümpico. Meie eesmärk ongi selle teatriga tutuvumine läbi kujundlike installatsioonide.  Renessansperioodi dekoratisioone saame näha Palazzo Chiericatis.   Pärast linnakeses veedetud aega  suundume aga Sovizzosse  Castelli lõunasöögile  – 10 km kaugusel Vicenzast. Loodus ja sulnid vaated rikkale lainetavale maastikule traditsiooniliselt stiilses õhkkonnas.Tagasiteel möödume veel kahest keskaegsest castellist, mida hellitavalt nimetatakse ka Romeo ja Giulietta castellideks – need on rüütllite, saladuste, vandenõude ja legendidega seotud paigad. Tagasi Veronas oleme kell 16.00 ks.

 Kell 21 .00 ooperietendus Verona Arenal Giuseppe Verdi “Traviata”. Uuendatud lavakujundusega.

 3 päev 29.06 VENETO VILLADE EMBUSES. VEINID JA DELIKATESSID NING SULNIS VÄIKELINNAKE 

Pärast hommikusööki sõidame linnast välja tutvuma ümberkaudse maastiku, villade ja veinidega. Meie sihtkohaks on VillaDella Torre

Tüüpiline Veneto maakonna villa asub keset künklikku loodust ning on ehitatud 16sajandil kõrgkultuuri intellektuaali ja poliitiku Giulio della Torre tellimisel. Elegantne,stiilipuhas ja maitsekalt sisustatud villat on külastanud läbi aegade paljud kõrgelt haritud inimesed. See salapärane maailm sajandite tagustest aegadest on luksuslik ja hurmav meie  meeltele.

Kuulsad on samuti siin toodetud veinid, kuuludes 6 aastat järjest maailma 100 parima veini nimekirja (Wine Spectator). Loomulikult ei jäta me ajaloolist veinikeldrit külastamata ja veine degusteerimata. Degustatsiooni juurde pakub villa perenaine kohalikke hõrgutisi  juustude maailmast. Teeme lühikese peatuse ka San Giorgio in Valpolicella kaunis keskaegses borgos, mis on kantud Itaalia ilusamate hulka. Sealne Langobardide keskuse pühakoda koos kloostriga on imetlemist väärt ja tassike kohvi peaväljakul kinnitatb itaalia kultuuriruumi traditsiooni.Tagasi Veronas oleme kell 16.00

Kell 21.00 ooperietendus Verona Arenal – Giuseppe Verdi ” Trubaduur” .Kujundus Franco Zeffirelli. Peaosades Anna Netrebko ja Yusif Eyvazov

4 päev 30.06 MANTOVA  JA TAGASISÕIT

Pärast hommikusööki sõidame Lombardia maakonda, et külastada  üht tuntumat renessansiaja linna Mantova´t, mis on kantud UNESCO maailmapärandi ja Itaalia kaunimate väikelinnade nimekirja. Linnas külastame PalazzosseTe´d.15. ja 16. sajandi õukonnaelu dikteeris siin vürst Gonzaga . Tema ema Isabella  d´Este on kogu Itaalia ajaloo üks nimekamaid persoone, kelle kutsel on Mantovast läbi käinud suurel hulgal maailmakuulsaid kunstnikke jättes siinsetesse paleedesse, kirikutesse ja linnatänavatele oma loomingut. Linna renessansiaegne keskus pole suur ja on seega kergesti avastatav. Kõík siin hingab kuulsate intellektuaalide südamerütmis.  Gonzagade Reggias käime ära ka Mantegna kuulsaks maalitud Camere degli Sposis.

Muide, ka Verdi kuulus ooper ”Rigoletto ” on paigutatud just Mantova linna õukonda aga sellest loost räägime lähemalt kohapeal Rigoletto kuju juures. vaba aeg lõunatamiseks ja siis sõidame Milano lennujaama.

 

 

  •  Reisist osalemise soovist teatada palun Comtour reisifirmasse.

 

 

 

 

Jaga

Vasta

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*

Widgetized Section

Go to Admin » appearance » Widgets » and move a widget into Advertise Widget Zone