Esilehele » Reisid Itaalias » ”Sügisese Itaalia armastusavaldus – Umbria värvid” 04. kuni 10 november 2018

Ulve Roomas

Tere tulemast minu kodulehele!

”Sügisese Itaalia armastusavaldus – Umbria värvid” 04. kuni 10 november 2018

 

04. nov -  10.nov .2018

Hind 1000,00€

”Umbria on poeesia, romantika ja rahu.
Üheski Itaalia maakonnas ei ole nii väikesel territooriumil
kohtunud nii palju ilu ja kunsti üheskoos…..”
  • Lennud
  • KÕIK PROGRAMMIS NIMETATUD OBJEKTID JA SÓÓMINGUD JA LENNUPILETID JA GIIDITEENUS JA BUSS KOHA PEAL ON HINNAS

 1 páev. 04.11 TERETULEMAST UMBRIASSE

Umbira maastik

Umbria maastik

Saabumine lennujaama Rooma.

Ootan teid lennujaamas ja alustame sõitu Umbria maakonda, mida helliavalt on nimetatud ka Itaalia

rohkelisks südameks. Itaalia peaaegu kõige pisem regioon …see armas, kultuuririkas, pühakute oreooliga sõdalaste piirkond, kus kirikud täis imelisi frescosi, palazzode interjóórid räägivad rikkast ajaloost, laual olevad maitsed on lihtsad ja tervislikud, kus loodus on ilus ja inimesed on rahulikud, kus organisatoorselt kõik sujub suurepáraselt ja modernse suuna metallne jäikus on jätnud õnneks igapäevaelu puutumata. 

Enne kui jõuame Umbirasse, külastame aga teiega Itaalia 16 sajandi pärli – Villa Lantet Ainulaadse lahendusega aiad on kantud Itaalia kunimate parkide nimekirja. Benvenuti in Italia

Õhtuks jóuame majutusse , milleks on agriturism Il Corbezzolo.

Õhtusöök agriturismis.

 

2 päev 05.11  UMBRIA PEALINN PERUGIA JA SAGRANTINO VEINIKELDER

Perugia peaväljak

Perugia peaväljak

Pärast hommikusööki sõidame reisi alustuseks kohe tutvuma Umbria pealinnaga Perugia. Kultuurikants ja kuulus ülikooli linn ning paik, kus toodetakse Itaalia maiustusi “Perugina” sokolaadi ja komme. Kesk –ja renessansiaja kooslusena pakub Perugia oma kirikute ja väljakutega muljetavaldavat vaatepilti. Kesväljakul asub linna súmbol – purskkaev 13 sajandist ja samale väljakule avaneb ka 13 sajandi Palazzo Pirori, mida külastame ka meie, et osa saada kunagiste valitsejate ametiruumidest ja nende seintel olevatest suurmeistrite loomingust . Mööda Corso Vannuccit , mis on perugialaste lemmiktänavatest, jõuame välja kuni Rocca Paolinani, mis arhitekst Sangallo loomingu läbi on Paavst PaulusIII Farnese poolt tellitud kindlus.  Külastame imelist San Pietro  kirikut, 6 sajandist, kus näeme Tiziani õpilaste kunstnik Vassilacchi väljakutset maailmale ja kogu piirkonna ajalooga seotud pealnäha tavalist kena maali Baglioni surmast Raffaeli koopiana ja mida võib julgelt nimetada linna suuruselt teiseks kunstimuuseumiks kus asub maailma suurim maal täitmas kogu kiriku sissepääsu kohal olevat vaba ruumi.

Teeme visiidi soovijatega ka saladuslikku paganate templisse ,mis pühendatud hiljem peaingel Miikaelile

Õhtune jalutuskäik meie majutuse lähedal olevas Bevagna väikelinnas ! Kerge aperatiiv enne õhtusööki. Butiigid ja keskaja meeleolu.

Õhtusöök soovijatele hotellis ( lisatasu eest)

3 páév 06.11 SPELLO  ja FRANCISCUSE RAJAD

Osa lillevaibast Corpus Domini pidustustel Spellos

Osa lillevaibast Corpus Domini pidustustel Spellos

Hommikusóogi járgselt sóidame láhedal asuvsse Spello linna. See on kui lend katapuldiga asjas tagasi paika, mis oma naturaalsuses ja puhtuses on tóeline kingitus emotsioonidele. Váike borgo, mis nimetatud ka Itaalia kaunimate hulka ja tánu oma folkloorifestivalile kutusutud ka lillede peallinnaks .  Kogu toreduses ei saa me aga jätta ka külastamata Spellos peakirikut, kus tutvume  imelise Baglioni kabeliga. Selle on 1500 aastal  maailmud Umbira maailmakuulus kunstnik Pinturicchio. Imelised stseenid Maria elust on rikkalikes värvides millede vahelt ei puudu ka Pinturicchio  autoportree.

 Lõunapaus Spello linnas.

Edasi sóidame Púha Franciscuse súnnilinna Assisse. Teeme visiidi San Franciscuse basiilikasse 13 sajandist.Gootistiilis kultushoone koosneb kahest kirikust, milliseid

Püha Franciscuse Basiilika Assisis

Püha Franciscuse Basiilika Assisis

mõlemaid me ka visiidi käigus vaatame. Kümned kabelid on siin krikus pakkumas silmailu frescode näol. Kuulsamad nendest räägitakse, et olevat Giotto enda käe all valminud.  Müsteeriumiterohkes linnakses saame nii mõndagi teada Franciscusega seotud lugudest ja maailmavaatest.   Alumisest kirikust saab laskuda Franciscuse hauakambri juurde maa alusesse krüpti, mis on kaevatud ilma, et pühaku hauda oleks puudutatud.

 Assisi juures ka õhtustame traditsioonilses trattorias. (Lisatasu eest)

4 páev. 07.11 LANGOBARDOORIUM , AEGADETAGUSED KULTUSED JA MAASTIKULINNAKE SPOLETO

Täna alustame hommikut järjekordse Umbria pärli juures ja see on Campello sul Clitunno, mis on sisestatud”langobardorumi”

Campello castell

Campello castell

radade nimekirja ja kantud ka Unesco maailmapärandisse tänu 6 sajandi langobardide pühamu olemasolule. See on templite, termide ja villade paik, siin on ilu ja músteerium. Teeme ka meie jalutuskáigu allikate pargis, kus omal ajal oli roomalste kultuspaik ja Clitunno oraakli kodu. Samas lähedal asub ka 10 sajandi Campello Castell See on várav aastasse 1300 ja avades need uksed, näeme Umbria paremini säilinud kindluslinnakest.

Sõidame edasi Spoletosse mis on maailmakuulsate muusikafestivalide toimumise koht. Linna ajalugu viib meid Ida Rooma Impeeriumist tulnud vallutajateni ja temast on kirjutanud oode nii Goethe kui Michelangelo.

Alustame oma ringkäiku Rocca Albornozianast. káime 82 meetri kórgusel oleval Ponte delle Torril, millel Inglise kunstnik Turner maalis oma tippteose ja et emotsioon oleks táiuslik,  teeme tiiru ka úmber Rocca kus linnale ja seda úmbritsevale maastilkule avaneb ulatuslik

Kahe Torni Sild SPoletos

Kahe Torni Sild Spoletos

panoraamvaade. Laskudes all linna náeme rooma aegset amfiteatrit ja Drususe kaart, ajaloolisi palazzosi. Jalutuskäigu lõpuks jõuame välja imelise gootistiilise  fassaadiga toomkiriku juurde. Juba ainuüksi kiriku fassaad on oma bareljeefides huvitav ja täiuslik elufilosoofia kirjeldus. Pühakoja sisemuses on lisaks interjörile vaadata aga kindlasti maailmanimedega kunstnike – Pinturiccio ja Filippo Lippi originaalloomingut . 

 5 páev 08.11 TRASIMENO JÄRV 

Hommikusoogi järgselt sõidame etruskide loodud Castiglione il Lagosse Trasimeno järve ääres. Borgo on kantud Itaalia kaunimate hulka. Külastame ühte kuulsamatest umbria toscana hilisrenessanskunstiga kaunistatud valitsejate residentsi Palazzo Della Corgnat . Palazzo juurest viib panoraamkoridor linna kindluse juurde Castello del Leone, mille ehituse on finantseerinud kuulus imperaator Federico II 13 sajandi alguses. Imperaatoriga seonduvad castellid on paljud müstiliste sümblitega ja ka siinne näiteks on planeeritud viienurksena.

Paadiga sõidame ka Isola Maggiorele.

Isola Maggiorel võimalik teil teha jalutuskäik vanasse Franciskuse kirikukesse  , mis asub saare keskel . Loodusega oleme Eestis ikka kokku puutunud aga see , et aeg ajalt metsjänesed teie pilku püüavad ja faasanid teid uudistamagi tulevad.. see ehk on saare rahulikus miljöös veidi teistmoodi.    Lühike saare elulootutvustus Casa del Capitanos ja

 Castiglione kindluse müüridel Trasimeno järve kaldal

Castiglione kindluse müüridel Trasimeno järve kaldal

 lõunapaus miks mitte järvekalast tehtud  toitu proovides. Relax ja puhkus .

6 päev 09.11 ITAALIA ABORIGEENIDE JUURES . PASTA TEHAS.

 Tánase hommikupooliku veedame Gubbio linnas .Inglina máe nõlval on see Umbria üks vanimatest linnadest. Tema kuulsusrikka ajaloo tunnistajad on Basiilika Sant Ubaldo mille juurde sõidame funikusööriga, rooma teater, palazzo  Ducale ja palazzo dei Consoli…Näeme ka Itaalia vanimat religioosset teksti seitsmel pronkstahvlil tavole eugubine, kus 12 preestri sõnum pärineb tõenaoliselt e.m.a perioodist ja pühendatud Jupiterile ning Saturnusele.  Lóunapaus linnas.

Kuidas valmib see imeline pasta, mida poest ostame, millised on masinad, mis väänavad fusille voi teokarpe? Millisest viljast ikkagi  tehakse õiget pastat jne jne… sellega tutuvume tänasel visiidil pasta vabrikusse.

Umbira salaamid ja Sagrantino !

Umbira salaamid ja Sagrantino !

 Õhtusöök “Arrivederci Umbria” majutuse restoranis.

7 páev 10.11 LOODUSPARK JA KODUTEE

Registreerime end hotellist valja et alustada tagasiteed Rooma.  Játame húvasti Umbriaga tema looduspargis imekauni veekaskaadi juures Marmores. 165 meetri kórguselt

allavoolav Velino jógi laskub kolmelt erinevalt tasandilt ja seda veemángu saame jálgida erinevatelt vaateplatvormidelt.

 CIAO BELLA UMBRIA.

 ” ..Umbriat on peetud Toscana váiksemaks vennaks . Aja móódudes hakkame aga rohkem váártustama puutumatuid detaile, váiksemaid rahvamasse…ja selle  váikevenna tagataskutes on rikkumata idúlli, on  puhtaid maitseid, lihtsust ning hulgaliselt ilu. Siin on kodune ja siin on hubane. ”

Jaga

Vasta

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*

Widgetized Section

Go to Admin » appearance » Widgets » and move a widget into Advertise Widget Zone