Esilehele » Mida teha Roomas » Rooma linn 4 vóí 5 páeva.

Ulve Roomas

Tere tulemast minu kodulehele!

Rooma linn 4 vóí 5 páeva.

 

Arco acquario

Arco acquario

Rooma linn on kui úks suur kúla, kus kónnid ja kónnid ja pidevalt avastad midagi uut.

Selleks aga peaks olema piisavalt julge, et liikuda iga páev erinevates paikades, kordamata monumente. Tihti káiakse ringi ainult póhikeskuses ja jóutakse ka Vatikani riiki.

Annan teile näpunáiteid, kuidas jagada oma nelja voí viie päevane kohalolek selliselt mugavaks, et näete erinevaid piirkondi ja samas omate piisavalt aega jäätist maitsta, niisama istuda, poodides shoppata . Ringkäigud ei ole sugugi pikad, kuigi tihti tundub, et linna on nii suur, et kõike siin pakutavat ei jõua läbi käia. See ei vasta absoluutselt tõele. Tuleb ainult proovida ja mitte olla käristu vaatamaks kõíke süsteemivabalt ja siis hakata ennast teistel päevadel paratamatult kordama.

Soovitan säveneda ka náituste lehel olevale nimistule, sest üks näitus mahub nendesse päevadesse igal juhul võí hoopiski mõni villa kúlastus?

Siin postituse allosas on ka  kaart, mille baasil jagage endale huvi pakkuvad monumendid. Kodumajutuses on olemas ka detailsed seletused erinevate várviliste hulknurkade jaoks.  Alguspunkt vóíks olla Piazza Venezia ja siis juba neli erinevat suunda neljaks erinevaks päevaks.

Viie päevase Rooma kúlastuse puhul jõuate ka Appia Anticat avastama, keda peaks huvitama roomlaste esimese kivisillutisega tee lugu. Miks mitte vótta kaasa kerge lõuna kotis, sest pargis on võimalik ka murul einestada, kuigi teekonnal on ka baare ja kohvikuid , kus keha kinnitada.  Päeva alustuseks soovitan Caracalla Terme, mille lähedalt  Porta Capena kaudu saate juba Appiale , játkates jalutuskäiku kuni Porta San Sebastianoni, kus asub ka huvitav Müüri Muuseum / tasuta, aga esmaspäeval suletud/ ja lópetamiseks on hea  Caffarella pargi kaudu kodumajutusse jõudmine.  Huvitavamad katakombid külastamiseks on San Sebastiano omad. Qua Vadise kiriku juurees leiate ka infopunkti, kust  saate kaarte ja vajalikku teavet. Ümmarguse punktina eraldi on välja toodud kaardil ka Egregia allika park, kus võimalik värsket allikavett juua, piknikku pidada, restoranis süüa, tünnidest veini osta … park, kus puhata!.

Appia Antica páeva kaart.

 

 

 

 

 

 

 

Rohelise värviga teekond üldkaardil on samuti veidi eemal linna massiivsetest monumentidest ja vajab mäkke tõusmiseks ehk rohkem pingutust aga väärib kindalsti  eraldi mainimist.

…… vaade Roomale Belvedere terrassilt.

 

 

 

  • Ekusrsiooni soovidga aga  kirjutada mulle. Koos on kindalsti kergem ja julgem ja inforikkam.

 

 

Jaga

One Response to Rooma linn 4 vóí 5 páeva.

  1. Riina Kallaste 21. sept 2017 at 20:56

    Leht meeldib.
    Oleme kolleegiga ja kahe teismelise tütrega konverentsil alates 20.09- 25.09. Vatikani külje all. Konverentsi vaheajal on väheke aega, et Roomaga tutvuda. Kas Teil on võimalusi meile ideid anda, mida ja mis järjekorras.

    Vasta

Vasta

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*

Widgetized Section

Go to Admin » appearance » Widgets » and move a widget into Advertise Widget Zone