Esilehele » Mida teha Roomas » Olulisemad kunstinäitused Roomas 2019

Ulve Roomas

Tere tulemast minu kodulehele!

Olulisemad kunstinäitused Roomas 2019


Toon siinkohal teile erinevaid kunstigaleriisi, kuhu soovitan  minna .

Oluline on teada, et kuu esimesel pühapäeval on muuseumid Roomas tasuta.

 Vittoriano näituste kompleks

05 oktoobrist avatakse  supernäitus suurimast Impressionistide kollektsioonist, mida eales Roomas on nähtud. Senini aga on muuseumikompleks puhkusel.

Scuderia del Quirinale

 30 märts – 30 juuni Leonardo da Vinci “Teadus enne teadust”

 Leonardi da vinci 500 surmaaastapäevaks pühendatud näitus tema leiutistest , ideedest, avastustest.

pühapäevast neljapäevani 10.00 – 20.00

reedel ja laupäeval 10.00 – 22.30

Pileti hind 15.00€ / kuni 6 aastat tasuta,  6 – 18 aastat hind 13,00€

 

Kapitooliumi Muuseumid

1470 aastal kinkis paavst Sixtus IV Senaatorite palazzole rahvale näitamiseks esimese pronkskuju, Sellest sai alguse maailma vanim muuseum, mille seinte vahel on kogutud hulgaliselt skulptuure antiiksest Roomast. Siin on ka Markus Aureliuse originaal ratsakuju ja Rooma emahundi skulptuur. Muuseumid on jaotatud kolme palazzo vahel läbi antiikse Tabulariumi koridori, mille aknad avanesid Rooma Foorumile.

 Kindalsti tasub ära ka peatuda Caffarelli palazzo terrassil ja naudelda imekaunist vaadet Igavesele Linnale, juues ehk tassike kohvi voi vötta kerge aperatiiv.

 Palazzo Spada

Alaline náitus 16-17 sajandi itaalia kunstnike loomingust s.h. Guercino , Tizian, Guido Reni, / Pilet 5 ,00€

 .Ei ole vaja ette tellida internetist.

Hea ühendada majutuses oleva Rooma teekonnaplaaniga nr 4

Galleria Corsini

Kuni 30 juunini Robert Mapplethorpele pühendatud lisanäitus ” Tundlik objektiiv”

 45 teost  20 sajandi kuulsa ,revolutsioonilise ja vastuolulise kunstniku loomingust annavad edasi tema natüürmorte, maastikuvaateid, renesanslikku kompositsiooni.

 Galeriis on aga ka alaline näitus Corsini perekonna erakogust / sh. kunstnikud Andrea del Sarto, Beato Angelico, Caravaggio, Mattia Preti, Poussin..

Pilet 12,00€. Ei ole vaja ette tellida internetist.

Hea ühendada majutuses oleva Rooma teekonnaplaaniga nr 4

Galleria Borghese

Rooma kauneim kunstigalerii galleri Borghese annab edasi nii maailmakuulsat maalikunsti , kui ka GianLorenzo Bernini võrratut loomingut.

 Voolavad, pehmed ja samas jõulised skulptuurid on tellitud kardinal Scipione ja hiljem paavst Urbanus VII poolt, kes on soovinud ruumidesse kujutluste liikuvust. Muuseumit peetakse Rooma kõige olulisemaks kunstisaaliks ja sinna peab kindlasti piletid interenetist ka ette tellima. http://www.galleriaborghese.it/it/musei/galleria-borghes

Galleria Colonna

Alaline náitus privaatses Palazzo Colonnas Piazza Veneetsia vahetus láheduses. Fantastiline erakogu  hiilgavates saalides on avatud publikult iga laupáeva hommikul kella 09.00 kuni 13.15 ni – viimane sissepáásu aeg. Inglise keelse giidiga tuur on igal laupáeval kell 

12.00 Registreerida inglise keelse tuuri soovi korral aadressile  info@galleriacolonna.it

Esindatud kunstnikest Guercino, Salvator Rosa, Jacopo Tintoretto, Francesco Salviati, Guido Reni, Giovanni Lanfranco, Veronese  ja paljud teised.  Galleria Colonna on tóesti erakordselt ilus barokki juveel! Pileti hind 12,00€ / alates 4 inimesest on úhe pileti hind 10,00€

Palazzo Colonna on Rooma úks suurematest ja vanematest privaatsetest palazzodest. Tema ehitamine sai alguse 14 sajandil, kui Colonnade perekond saabus Rooma

ja resideeris siin 8 sajandit.

 Palazzo Doria Pamphilj. 

Fantastiline, otse südalinnas, via del Corsol asuv palazzo , millise 17 sajandil Camillo Pamphilj suuendas ja tõi siia elama oma suguvõsa liikmed. Intriigiderohke Doria -Pamphilj saaga on pärandanud meile maailma ainulaadse kunstikoguga “kodu”, kus seintel nii Tizian, Caravaggio, Raffael ja paljud madalmaade kunstnikud. Peeglisaalid ja Doriate Appartamendid… see on suurepärane võimalus teil minna lihtsal moel sajad aastad tagasi ja elada emotsioonis, mis Rooma ajaloos on täna kahtlemata nostalgilise akordiga kreatiivne mälestus.

 Soovitan väga võtta ka raadiogiid, sest palazzo ei ole ainult kunstinäitus, vaid siin on oluline ka loomise lugu, siinsete kunagiste elanike lugu.

Palazzo Barberini 

Kuni 16 juuni “Tunnetuste triumf”

Uus valgus Mattia ja Gregorio Pretile

 Piazza Barberinil olen 17 sajandi palazzo on kuulunud perekond Barberinile ja siin asub täna kaunis kunstisaal permanentse näitusega Via delle Quattro Fontane 13.  Praegu on seal aga avatud lisaks olemasolevale ka  nitus Mattia Preti arengust alustades tema kujunemisega vend Gregoriuse juures butiigis Roomas.

Näituse infokogumiku saad alla laadida siit. Veel on üleval teosed nii Caravaggio, Lorenzo Lotto, Raffaeli , Beato Angelico jpt. loomingust.

Avatud teisipäevast pühapäevani 08.30  -  19.00

Pilet 7,00€

Palazzo Braschi

27 märts kuni 28 september Rooma fotode näitus 1800 kuni tänapäev “  Rooma pimikus”

Fotokunst sünnib Roomas väga vara. Teadaolevalt juba 1839 aastal on jäädvustatud esimesed Fotod Igavese Linna elust. Fotodele annab tugeva impulsi loomuliult tollel ajal juba väga kuulus maalikunst linna pastoraalsetel teemadel. Väag huvitav näitus hetkedest kunagises Roomas.

 Pilet 7,00 € , 5,00€ kuni 18 aastased, 22,00€ perepilet kaks täiskasvanut ja kaks last alla 18 aasta.

 Avatud teisipäevast püapäevani kell 10.00 – 19.00

 Bramante klooster

Kuni 25 augustini  ” DREAM”  – kunst , mis kohtab unistust.

Bramante klooster on juba ka ilma näituseta midagi nii olulist ja erilist, et siia tuleks igal juhul oma Rooma külaskäigu ajal jõuda. Fantastiline renessansaegne arhitektuur, stiilne ja vaikne.. kasvõi niisama istuda ja kohvikust kerge aprtatiiv võtta, mille nautimine saa olema kloostri hoovis… imeline interjöör. ! Loomulikult ka oma fantastiliselt rikka raamatupoega. !

Aga nüüd näituste kohta. Bramante kooster on modernsemate näituste kunstisaal.  SUhteliselt intiimses atmosfäris on see ehk üks delikaatsemaid kaasaja ekspositsiooni edastajad, mida saaks ehk veidi võrrelda Firenze Palazzo  Strozziga.  Chiostro di Bramante on soojalt soovitatud ja mitte palun jätta sisenemata ka temaga koos eksisteerivasse Santa Maria della Pace kirikukesse.

 Pilet 14,00€ – sisaldab ka autogiidi kõrvaklappidega.

Lisateemad erinevate villade dekoratsioonidest.

Jaga

Vasta

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*

Widgetized Section

Go to Admin » appearance » Widgets » and move a widget into Advertise Widget Zone